Bez kategorii

Życie z reguły nie jest usłane różami i nasze stosunki z szefem mogą nas doprowadzać do szału

Niestety nierzadko zdarza się, że nie możemy wytrzymać w pracy. Powodów jest niestety kilka.
Są tacy, którzy posiadają pracę idealną. Po prostu wszystko im się ułożyła: miejsce pracy, szef, godziny pracy, współpracownicy, zadania i nawet wynagrodzenie.

kodeks pracy

Autor: Wawel Service
Szkolenie

Autor: Caro Griffin
Źródło: http://www.flickr.com
Tego typu osób jest zapewne niewiele, ponieważ cuda rzadko się zdarzają. Dużo jest jednak ludzi, którzy mówią, że mankamenty ich pracy są na tyle nieirytujące, że mogą sobie z tym wszystkim jakoś dać radę. Niekiedy jednak sytuacja jest tak bardzo nie do zniesienia, że powinniśmy pomyśleć o ucieczce. Najlepszym rozwiązaniem jest wtedy poszukiwanie nowej posady. Kiedy już ją znajdziemy, to w dotychczasowym miejscu zatrudnienia składamy wypowiedzenie. Może ono ciągnąć się nawet do trzech miesięcy (w zależności od tego, jak długo tam pracowaliśmy). Jednak można zasugerować szefowi rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron. Będzie to świetne wyjście dla tych, którym zależy na czasie albo dla tych, którzy nie są w stanie już wytrzymać tkwienia w znienawidzonym miejscu. Powinniśmy zaproponować przełożonemu jakąś konkretną datę. Może, ale wcale nie musi się on na nią zgodzić. Powinniśmy jednak dążyć do ugody. Możemy dla przykładu zaoferować, że w czasie, kiedy będziemy jeszcze pracować w firmie, przyuczymy nową osobę na nasze miejsce.

Spodobał Ci się tego typu post? To super, jeżeli masz ochotę zobaczyć coś podobnie atrakcyjnego, to z pewnością na pewno zaciekawi Cię także ważna witryna (www.asmtechnology.eu/).

Powinniśmy wówczas także wybrać cały zaległy urlop.

Istotne wydaje się być to, żeby zdawać sobie sprawę, że takie porozumienie trzeba zawrzeć na piśmie. Umowy ustne w żadnym wypadku nie powinny mieć tu miejsca.