Biznesowa moda,  Moda a finanse

Zbliża się koniec kwietnia, nie zapomnij zadeklarować PIT-a

Pierwszy kwartał każdego roku w naszym kraju to moment, kiedy większość z nas musi powoli zacząć sporządzanie deklaracji podatkowych. Bowiem każda osoba, która w ubiegłym roku otrzymała jakiekolwiek przychody, powinna z nich się rozliczyć w urzędzie podatkowym. W tym celu musimy uzupełnić właściwy druk, który wybieramy w rozróżnieniu od tego, jakie było źródło otrzymanych dochodów. Mnóstwo osób wypełnia druk numer 37, przeznaczony dla ludzi zatrudnionych na umowę zlecenie, oraz emerytów. Oto kilka sposobów na prędkie uporanie się z tym obowiązkiem.

Jeżeli posiadamy najzwyklejszy komputer, a także umiejętność jego obsługi, możemy zaaplikować sobie na nim program PIT 2016. Tego typu aplikację można pobrać bezpłatnie w sieci online, lub odszukać na płycie, będącej gratisem do specjalnego wydania gazety podatkowej- . Po instalacji, musimy założyć własne konto, w którym zawrzemy wszelkie swoje dane. Po czym, powinniśmy wybrać konkretny rodzaj formularza, który potrzebujemy wypełnić. Przeważnie będzie to taki z numerem 37. Po czym będziemy musieli wprowadzić wszelkie potrzebne tam dane, które spiszemy z dokumentu otrzymanego od naszego pracodawcy. Jeżeli program pit 2016 nie wypełni nam tego z góry, można również samodzielnie wytypować fundacje, na którą oddany będzie nasz eden procent podatku. Potem potrzebujemy już jedynie zweryfikować poprawność wprowadzonych danych i wydrukować formularz.
Obliczanie podatków

Autor: Dave Dugdale
Źródło: http://www.flickr.com
Od paru lat w naszym kraju istnieje także możliwość żeby rozliczyć swój PIT online. Jeżeli chcemy tego dokonać, pierw warto zaopatrzyć się w znak elektroniczny, w tym celu musimy złożyć go w swoim urzędzie, a także mieć odpowiedni tablet do naszego komputera. Jeśli nie posiadamy takich opcji, inną formą naszego podpisu, będzie wprowadzenie w odpowiednim miejscu dokładnej kwoty naszego dochodu, rozliczanego w roku poprzednim.

Nie wystarcza Ci ten zdawkowy artykuł opublikowany na tej stronie? Nie przejmuj się i sprawdź więcej leasing przez internet tutaj, znajdziesz tam tego typu informacje.

Aby rozliczyć PIT online, pierw musimy pobrać a także zainstalować na komputerze specjalny program, znajdujący się na oficjalnej stronie urzędu podatkowego. Następnie musimy stworzyć swoje konto, po czym postępować identycznie, jak w przypadku używania programu z akapitu wcześniejszego. Więcej porad znajdziesz pod linkiem pit online. Tutaj jednak niczego nie musimy drukować, ukończony formularz bowiem przesyłamy drogą elektroniczną.

Każda persona, zatrudniona i generująca przychody, musi pamiętać, aby do końca kwietnia każdego roku, zadeklarować swój podatek. Możemy zrobić to używając specjalnego programu, po czym wydrukować i wysłać pocztą. Dodatkowo możemy również wypełnić PIT online, używając własnego podpisu elektronicznego.