Gładka cera

Zabiegi w gabinetach medycyny estetycznej – które z nich cechują się dzisiaj największym zainteresowaniem?

Dziś społeczeństwo jest zdominowane przez marzenia o szczupłej i wysportowanej sylwetce. Ogromny nacisk wywierany jest na atrakcyjność wizualną, co doprowadza do groźnych zaburzeń odżywiania, na przykład takich jak bulimia i anoreksja.

Tatuaż

Autor: Tony Alter
Źródło: http://www.flickr.com

Na rynku dziś dostępnych jest sporo zabiegów, które mają poprawiać wygląd człowieka. Istnieją liczne gabinety medycyny estetycznej, które starają się przyciągnąć uwagę klientów. Ogromną popularnością charakteryzuje się między innymi usuwanie blizn po trądziku (zerknij). Trądzik jest bowiem wyjątkowo problematyczną choroba i nawet jeśli pacjent zdoła go wyleczyć, dosyć często na skórze twarzy pozostają nieestetyczne blizny i przebarwienia. W ich usuwaniu wykorzystuje się najczęściej terapię laserową.

Dodatkowo, efektywne są również peelingi chemiczne oraz zabiegi z zastosowaniem kwasów, które złuszczają stary naskórek, odsłaniając jednocześnie nowe, zdrowe (sprawdź woda żywa) warstwy skóry. Warto zaznaczyć, że różnego rodzaju lasery maja różnorodny wachlarz zastosowań i są jednymi z najbardziej wszechstronnych urządzeń w medycynie estetycznej. Ułatwiają one w dodatku usunięcie tatuażu. Sam koszt usunięcia tatuażu jest zależny od liczby zabiegów, które są konieczne do uzyskania zadowalającego rezultatu. Im tatuaż jest większy oraz bardziej kolorowy, tym usuwanie tatuażu cena rośnie.

Warto wziąć to pod uwagę i jeśli planuje się wykonanie tego rodzaju ozdoby, koniecznie należy przeanalizować wszystkie za i przeciw. Laserowe usuwanie tatuażu jest dość bolesnym zabiegiem, jednakże mimo to nie brakuje osób, które decydują się na takie rozwiązanie. Gabinety medycyny estetycznej pomagają też w walce z upływającym czasem. Zabiegi na twarz i ciało, które minimalizują zmarszczki należą do najbardziej popularnych. Opcjonalnie, istnieje opcja wypełnienia zmarszczek przy pomocy kwasu hialuronowego albo botoksu.

13tattoo.pl

Autor: Eugene Kim
Źródło: http://www.flickr.com

Tego rodzaju wypełniacze stosowane są też z powodzeniem w powiększaniu ust. Współczesny kanon piękna to duże, pełne usta, dlatego ich powiększanie jest tak chętnie wykonywane. Medycyna estetyczna umożliwia pozbycie się uciążliwych. Oferta oferowanych zabiegów jest bardzo szeroka i stale wzbogacana przez kolejne rozwiązania, które natychmiast zyskują grono zwolenników.