Gładka cera

Zabiegi na cellulit – jak wybrać do swojego wieku? – dowiedz się na ten temat więcej

Kult piękna zawładnął już prawie całą naszą planetę, dla którego jesteśmy gotowe zrobić wiele. Czasem aż za wiele.

Nie ma znaczenia, czy mamy 15, 30, czy 50 lat. Fakt jest jeden – wszystkie pragniemy wyglądać piękne. Dla piękna jesteśmy gotowe przeżyćgotowe wytrzymać katorgi, żeby móc równać się z pięknościami z TV lub okładek kobiecych czasopism. Jedne próbują upięknić siebie make-upem, inne za pośrednictwem diety i fitness, jeszcze inne wybierają na coraz bardziej wymagające zabiegi kosmetyczne (czytaj o liposukcji kolan). A jeśli one nie spełniają już w 100% swojej roli, wybierają bardziej restrykcyjne rozwiązania – operacje plastyczne. Jakie?

Wszystkie zapewne wiemy, że największą zmorą kobiet, niezależnie od wieku, jest cellulit. Współczesne oferty salonów kosmetycznych wypełnione są po brzegi kuszącymi sformułowaniami typu laser spalanie, i tym podobne. Przeglądając kobiece czasopisma natkniemy się na multum rad dotyczących tego, jakie zabiegi na cellulit wybrać. Najtańsze, zaczynające się od cen 100-200zł za zabieg (np. kliknij po szczegóły) to specjalne masaże antycellulitowe, wykonywane pod ciśnieniem i zwane profesjonalnie endermologią. Dalej mamy do wyboru mezoterapię, która polega na wstrzykiwaniu podskórnie różnych specyfików, usprawniających mikrokrążenie i przyspieszających spalanie tłuszczu. Podobny efekt ma wywołać drenaż limfatyczny wykonywany specjalnym aparatem, odprowadzającym nadmiar wody z organizmu i polepszającym krążenie.

zabieg

Autor: Fotolia
Źródło: Fotolia

Dalej jest coraz bardziej ekstremalnie, bo możemy wybrać zabiegi na cellulit, na przykład: laser na podczerwień, ultradźwięki i karboksyterapię – zabieg – ciekawa strona – polegający na wstrzyknięciu w skórę dwutlenku węgla celem rozbicia tkanki tłuszczowej.Jeśli nie mamy dosyć zabawy, liposukcja kolan może dodatkowo ulepszyć nasze ciało (poznaj Klinikę Miracki). Taki zabieg zaliczany jest już pod operację i choć trwa krótko, wymaga rekonwalescencji. Liposukcja kolan w formie klasycznej przeprowadzana jest za pośrednictwem specjalnego urządzenia wyposażonego w rurkę, którą wprowadza się do kolana po wykonaniu kilku nacięć. W niektórych sytuacjach do liposukcji używa się specjalne strzykawki wysysające tłuszcz albo ultradźwięki. Należy pamiętać, że tak jak każda operacja, liposukcja niesie za sobą ryzyko powikłań.

Gdy kobieta jest nieco starsza, kolagen zanika, skóra wiotczeje, a na buzi gromadzi się coraz więcej zmarszczek. Wówczas doskonałą metodą odmładzającą jest tłuszcz na twarzy. Zabieg taki, nazywany lipofilling polega na przeszczepieniu skóry z innego miejsca ciała w celu pobrania z niego tłuszczu z zastosowaniem na buzię. Trwa krótko, bo tylko 40-50 min, a już po kilku dniach odpoczynku możemy cieszyć się swoim nowym wyglądem .
Wystarczy przejrzeć kilka archiwalnych fotografii popularnych celebry tek i porównać do ich aktualnego wyglądu, aby przekonać się, że tłuszcz na twarzy zastosowało już wiele z nich. I to nie tylko dojrzałych dam.