Biały uśmiech

Z jakiego powodu wizyta w saunie będzie mieć tak duże właściwości zdrowotne.

Korzystanie z saun od wielu lat jest uważane za bardzo pomocne w utrzymywaniu należytej formy ducha oraz ciała. Systematyczne korzystanie z saun bardzo skutecznie redukuje zmęczenie i stres, a także zwiększa odporność organizmu na najróżniejsze przeziębienia i choroby. Nawet sporadyczne korzystanie z sauny bardzo może pomóc naszym organizmom, a przy systematycznym chodzeniu do niej efekty będą naprawdę dobre.

sauna w SPA

Autor: Tim Evanson
Źródło: http://www.flickr.com
Podczas pobytu w wysokiej temperaturze organizm zaczyna produkować znacznie większą ilość białych krwinek, które niezwykle skutecznie będą sobie radzić z najróżniejszymi bakteriami oraz wirusami, ważne będzie jednak późniejsze ochłodzenie organizmu pod zimnym prysznicem. Obecnie popularnych jest kilka odmian saun, różniących się temperaturą i wilgotnością, no i rzecz jasna funkcjonalnością. Bowiem nie każdy rodzaj sauny będzie odpowiedni przy pewnych dolegliwościach i należy uważać, żeby wejściem do gorącego pomieszczenia nie zaszkodzić sobie bardziej. Sauny przeważnie można spotkać w siłowniach, parkach wodnych i na basenach. Ale dysponując niewielką ilością miejsca bez większych problemów da się sobie niewielką saunę wykonać w domu.

czytaj więcej

Autor: Mark Hillary
Źródło: http://www.flickr.com

Wbrew temu, co wielu osobom może się wydawać, zbudowanie sauny w domu nie jest jakąś wielką inwestycją. Kilka metrów kwadratowych powierzchni, osiem tysięcy złotych gotówki i można już myśleć o tym jakże przydatnym pomieszczeniu.

Opublikowane w tym serwisie informacje są według Ciebie zbyt lakoniczne? Jeżeli tak, to wejdź na stronę Polerowanie stali nierdzewnej, na której znajdziesz pokrewne tematy.

Jeżeli ktoś będzie już na etapie projektu domu i rozważa ewentualny zakup sauny, to najlepiej już wówczas zaplanować miejsce, w którym będzie się znajdować.

Ale mając już postawiony dom również nie powinno być problemu z jej zbudowaniem – wystarczy wygospodarować nieduży pokój lub nawet fragment łazienki, jeżeli będzie na tyle duża. Kolejnym krokiem jest wybór któregoś z jej rodzajów, jeśli ma to być wersja klasyczna, to niezbędne będzie przyłączenie prądu, za to przy saunach parowych należy dodatkowo dociągnąć wodę. Zresztą szczegółowych informacji powinien udzielić producent saun, który będzie taką zamówioną saunę projektował a później wykonywał i montował.