Odzież elegancka,  Staniki push-up

Z jakiego powodu wełna stała się tak bardzo popularnym materiałem, niezwykle chętnie wykorzystywanym w odzieżowym przemyśle.

Wełna większości z nas kojarzyć się będzie albo z eleganckimi marynarkami i garniturami, albo ciepłymi płaszczami, czapkami i szalikami. A tak naprawdę wełna stosowana jest w wielu innych przypadkach, nie tylko jako niezależna tkanina, lecz również jako dodatek do lnu czy bawełny. Jej popularność przede wszystkim wynika z cech, które posiada, a będzie ich posiadać ich faktycznie sporo.

Po pierwsze wełna parzona doskonale chroni przed niskimi temperaturami i świetnie zabezpiecza przed wilgocią ( przejdź na lamalama.pl i zapoznaj sie z ofertą wełny parzonejprzejdź na i zapoznaj sie z ofertą wełny parzonej). Przez te wszystkie cechy nadaje się do noszenia nie tylko podczas chłodów, lecz również bardzo dobrze daje sobie radę podczas letnich upałów. Jak się okazuje w praktyce ubrania wykonane z wełny przez wielu ludzi uznawane są za niezwykle wygodne nawet przy wysokich temperaturach. Co istotne, wełna grzeje nawet wówczas, kiedy będzie wilgotna. Bierze się to z tego, że jej włókna pochłaniają dużo wilgoci, dzięki czemu nawet jak się zmoczą, to nie będzie to odczuwalne przez noszących. Taka właściwość jest niezwykle cenna w naszym klimacie, gdy w jesieni i zimie często padają deszcze.

dzianina wełniana

Autor: annieo76
Źródło: http://www.flickr.com/photos/nelanah/381421012/sizes/l/
dzianina wełniana

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
Jedną z istotniejszych zalet, które posiada dzianina wełniana (tutaj możestutaj możesz kupić dzianiny wełnianebardzo duża sprężystość ( dzianina wełniana od lamalama.pldzianina wełniana od Dzięki temu ubrania wykonane z takiej tkaniny w zasadzie nie będą wymagać prasowania lub to prasowanie będzie stosunkowo rzadkie. Tak samo będzie z praniem. Ponieważ wełniane tkaniny wykonywane są z naturalnych włókien, to ich budowa powoduje, że w pewnym sensie ulegają one samooczyszczeniu. Przez to nie pochłaniają tak bardzo kurzu i zapachów, jak inne materiały, a tym samym nie wymagają tak częstego prania. Wełna wytwarzana być może z wielu rodzajów zwierząt, najwięcej produkuje jej się z owiec. W mniejszych ilościach wykorzystuje się także inne gatunki zwierząt, takie jak wielbłądy czy niekiedy i króliki. Z tych zwierząt wełny pozyskuje się znacznie mniej, ale za to cechuje się ona bardzo dobrymi parametrami i właściwościami.

Najbardziej znanym rodzajem ekskluzywnej wełny jest kaszmir. Ten typ wełny produkowany jest z sierści kóz zamieszkujących górskie rejony Mongolii i Chin, a wytwarza się ją w sposób ręczny w niewielkich ilościach.