Biały uśmiech,  Gładka cera

Wypróbuj olej jojoba i kremy z filtrem – dbaj o swoją skórę

Olej jojoba jest swoją budową zbliżony do łoju emitowanego przez ludzką cerę. Zanadto mała ilość sebum cechuje skórę suchą, skłonną do zmarszczek. Dla takiej skóry olejek jojoba wyręcza niejako rzeczywiste sebum i zapobiega tym samym przesuszaniu skóry. Skóra pozostaje odpowiednio nawilżona, jest miękka i jędrna. Przy przesadnym wydzielaniu sebum skóra jest tłusta i skłonna do wyprysków. W takim wypadku olej jojoba działa hamująco na naturalne wydzielanie łoju. Dzięki owej regulacji olej jojoba aktywuje regenerację komórek cery. Zachowuje prawdziwą kwasową powłokę zabezpieczającą cery, dzięki temu skóra pozostaje piękna, plastyczna i gładka. Olej jojoba jest powszechnie wykorzystywany do produkcji kosmetyków, maści i balsamów. Aplikuje się go również w preparatach do kąpieli, do masażu, a dodatkowo do demakijażu. Jako że nie posiada własnego specyficznego aromatu, jest również stosowany jako nośnik do perfum. Perfumy na bazie oleju jojoba nie są tak intensywne, ich trwałość jest za to dużo większa.

krem

Autor: TIM HOGGARTH
Źródło: http://www.flickr.com

Olejek jojoba zawiera mnóstwo witaminy A, jaka wspomaga naturalne funkcjonowanie cery, witaminę E, która aktywuje regenerację skóry i zwalnia proces starzenia się, witaminę F, jaka działa stymulująco na skórę i cały układ – sprawdź . Jako że krzaki jojoba rosną z dala od centrów przemysłowych, aby nie powiedzieć z dala od cywilizacji, olej jojoba znamionuje się imponującą wprost czystością, nie mieści pestycydów i różnych substancji trujących.

Duże znaczenie ma olej jojoba w terapii trądziku i łuszczycy, a nawet łupieżu. Przy trądziku nie tylko koryguje wydalanie sebum, ale też koi stany zapalne. Przy łupieżu, łuszczycach i egzemach działa nawilżająco i łagodząco. Olej jojoba działa bakteriostatycznie, co jest również nadzwyczaj potrzebne w schorzeniach skórnych.

Olej jojoba jest prawdziwym filtrem przeciwsłonecznym – czytaj o kosmetykach przeciwsłonecznych. Przy zastosowaniu oleju jojoba można nie tylko ustrzec się oparzenia słonecznego, oprócz tego opalenizna ma śliczny oliwkowy odcień i utrzymuje się bardzo długo. Kosmetyki przeciwsłoneczne są nieodzowne do ochrony skóry przed złym działaniem promieni słonecznych.