Staniki push-up

Wygodne i praktyczne, czyli dlaczego warto decydować się na skarpety z bambusa?

Są dość ekologiczne, miłe w dotyku i do tego mają walory prozdrowotne. Skarpetki z włókna bambusowego – bo o nich mowa – stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnie noszonych skarpetek, zwykle bawełnianych.

Trzeba być uważnym przy zakupie – skarpety z bambusa, podobnie jak dowolny inny materiał, są lepiej lub gorzej wykonane. Komplety za kilkanaście złotówek zostawiają wątpliwości, gdy tymczasem w najtańszych rodzajach pojawiają się skarpety bambusowe… bez bambusa. Zapewne to efekt błędu, nieprawidłowej etykietki albo niewiedzy producenta, ale wolelibyśmy kupić skarpety nie tylko kuszące wizualnie, ale wskazane dla naszego zdrowia, czy np. na upały.

Obuwie sportowe

Autor: Daniel Oines
Źródło: http://www.flickr.com

Materiał z bambusa w zamyśle ma sprawić by na upał nosić najlepsze skarpety. Producent skarpet z tego materiału odnosi się w pierwszym rzędzie do tego, że bambus to mniejsza potliwość, czy oddychanie stopy.

Pragniesz poczytać więcej na ten temat – zapewne zaintryguje Cię bieżąca notka (https://bylola.pl/pl/n/list), którą opracowaliśmy z myślą o Tobie. Po więcej informacji kliknij w link.

Rodzice, którzy mają dzieci na etapie dojrzewania coraz częściej dopytują o receptę na problem nagminnego pocenia się skóry stóp ich pociech. Okazuje się, iż zamiana „bawełnianych” na bambusowe wcale nie musi przynieść oczekiwanych skutków. Pot powodujący nieprzyjemną woń jest dla dorastających osób jednym z głównych powodów do zawstydzeń. Skarpety z bambusa zmniejszają go u nastolatków, również ułatwią życie małym, szalejącym dzieciom i ich rodzicom. Lepsze gatunkowe skarpety zapobiegają wycieraniu się i pojawianiu się dziur na piętach.

Za skarpetami z bambusa stoi też ich naturalność. Selekcja tej rośliny z Afryki przebiega w tradycyjny sposób. Intensywnie dojrzewające łodygi rośliny zwyczajnie ścina się, bez żadnych wspomagań czy eksperymentów po ścince. Tymczasem najpopularniejsza u nas bawełna (w skarpetach nie zawsze stanowi 100 %, ale zwykle ponad 90 z domieszką syntetyku) jest wiele razy stymulowana chemicznie. Potrzeba do tego nawozów sztucznych.

Bambus służy nie tylko produkowaniu skarpet. Z tego ekologicznego materiału wytwarza się poza tym pościele i inne rodzaje bielizna: majtki, podpaski, a także prezerwatywy. To zasługa miękkich, elastycznych włókien, dzięki którym bambus gwarantuje przyjemny kontakt ze skórą człowieka. Należy mieć te względy na uwadze przy wahaniu się nad kupnem dowolnej bielizny do ciała lub poszewki do kołdry.
Czytaj dalej