Staniki push-up

Jaki typ stanika najlepiej wybrać?

Biustonosz, jak sama nazwa podkreśla, ma za zadanie nosić nasz biust, podtrzymywać, a przez to odciążać kręgosłup. Poza tym stanika używamy również do uwydatnienia czy optycznego pomniejszenia piersi, modelowania ich oraz rzecz jasna do cieszenia się śliczną i dobrze dopasowaną bielizną. Stanik spełni te wszystkie funkcje, jeżeli go w odpowiedni sposób dobierzemy. Na początek musimy zastanowić się jaki efekt chciałybyśmy uzyskać nosząc upatrzony stanik.

czerwony biustonosz

Autor: Lies Thru a Lens 
Źródło: http://www.flickr.com
W sprzedaży możemy nabyć ogromnie dużo typów biustonoszy. Do najpopularniejszych należą biustonosze typu soft, semi – soft, biustonosze usztywniane i sportowe.

Stanik typu semi – soft, więc pół usztywniany, jest obecnie ogromnie modny (oprócz biustonoszy soft i biustonoszy całkiem usztywnianych). Jego krój bywa różny. W tym gatunku występuje najwięcej fasonów. Semi-softy to staniki z miseczką po części usztywnioną, a po części miękką.

Wśród biustonoszy usztywnianych znaleźć możemy chyba wszystkie rodzaje i kroje: balkonetka, plunge, halfcup, multiway, strapless, bardotka a także kroje będące kombinacjami wyżej wymienionych. Super biustonosze usztywniane dzielimy na dwie kategorie.

Jedna z nich to biustonosze, których miseczki są standardowo szyte, druga natomiast to staniki z miseczkami uformowanymi sposobem termicznym, bezszwowymi (tzw. kopa).
Biustonosze sportowe natomiast kompresują piersi i uniemożliwiają im tzw. „bounsowanie”, czyli podskakiwanie przy intensywnym ruchu, tym samym panie mają zapewnioną wygodę w trakcie gimnastyki.

We współczesnych biustonoszach sportowych stosowane są najnowsze osiągnięcia techniczne. Tkaniny wykorzystywane do uszycia biustonoszy sportowych muszą „oddychać” – na przykład taki: biustonosz (hiperłącze) typ sportowy.

„Sportowiec” musi zapewnić kobiecie maksimum komfortu podczas aktywności ruchowej.
W chwili obecnej w sprzedaży dostać możemy dwa typy biustonoszy sportowych, na fiszbinach oraz bez nich. Tych drugiego rodzaju jest dużo więcej.
Biustonosze sportowe są dość wysoko zabudowane, wyglądem przypominają bardziej kuse koszulki niźli standardowe staniki.