Profilaktycznie uważni

Wełna – ponadczasowa dzianina, która niestety może wywoływać reakcje alergiczne. Spójrz w jaki sposób się uchronić.

Doświadczenia licznych instytutów wskazują, że reakcje alergiczne o różnym podłożu genetycznym oraz niektóre manifestacje ze strony układu immunologicznego są silnie związane z alergenami, występującymi w owczej wełnie. Jednocześnie badacze ostrzegają, że takie sytuacje nie należą do rzadkości, a ich ilość wciąż się powiększa.

Garderoba każdego

garderoba

Źródło: foter.com

z nas jest zaopatrzona w cały wachlarz różnorodnych materiałów. Dla sporej grupy osób pościel wełniana stanowi podstawę, jeżeli chodzi o wyposażenie domu. Zobacz: . Nie ma się co dziwić, ponieważ pościel wełniana, ze względu na swoje walory przepuszczania powietrza jest idealna zawsze, bez względu na porę roku. Wielu z nas tak mocno przyzwyczaiło się do jej użytkowania, że nawet jeśli dzianina futerkowa wełniana powoduje u nas zaczerwienienia skóry, świąd czy widoczną wysypkę, potrzeba czasu zanim pogodzimy się z faktem, że to po prostu rodzaj alergii. Najwcześniejsze objawy bywają niełatwe do zdiagnozowania. Aczkolwiek, jeśli kiedykolwiek w życiu zauważyliśmy u siebie uczulenie na chemię kosmetyczną zawierającą lanolinę, powinniśmy pozostać czujni. Najprawdopodobniej może się okazać, iż jakaś dzianiny futerkowe wełniana (więcej: dzianina wełniana), na przykład pościel wełniana, jest zagrożeniem dla naszego zdrowia i będzie wpływać na ogólny komfort życia. Jest to związane z faktem, że lanolina będąca rodzajem tłuszczu odzwierzęcego, potęguje reakcje ze strony układu odpornościowego. Kończy się to niestety bardzo często różnorakimi problemami skórnymi. Pocieszająca dla amatorów wełny jest jednak wiadomość, że w niektórych sytuacjach to nie sama wełna, ale barwniki występujące w tkaninie

poduszki

Autor: Franklin Heijnen
Źródło: http://www.flickr.com

są przyczyną uczulenia. Warto również o tym pomyśleć wybierając poduszki na meble ogrodowe.

Asortymenty sklepowe, w przeciwieństwie do ludzkiego zdrowia, nie mają ponadczasowej wartości. Gdy się zużyją można je bez trudu zastąpić innymi, bardziej nowoczesnymi. Mając na uwadze alarmy specjalistów z dziedziny astmy i uczuleń, zanim sięgniemy po rzecz z kategorii: dzianina wełniana, pościel wełniana, poduszki na meble ogrodowe, zastanówmy się, czy niczym nam to nie grozi. Warto sprawdzić: poduszki na meble ogrodowe. Lepiej zachować postawę zachowawczą oraz wybrać na przykład hipoalergiczną tkaninę syntetyczną, niż narażać własną kondycję zdrowotną. Niestety, odnotowano dowody na to, że czasem nie sam materiał, a mechanizm obróbki jakiej jest poddawany, może być szkodliwy.