Odzież elegancka

Sprawne poruszanie się w kuchni wymaga zakupienia wielkiej liczby akcesoriów

Chcesz zorganizować domówkę, masz wszystko, co potrzeba? Nagły rzut oka na pomieszczenie kuchenne rozjaśnia sytuację: talerze, szklanki, kieliszki, pucharki do deserów, kieliszki do jajek, sztućce, spodki kuchenne, sosjerki… Okej, większość jest, teraz tylko wybór muzyki i kilka zabaw. Nagle odzywa się telefon, jeden, drugi, później kolejne… Goście z Twojej domówki zachorowali na dziwną chorobę: niechęć do ciebie…

Zlewozmywak granitowy Aqcuario

Autor: Franke
Źródło: Franke

Tak uważasz, ponieważ z dwudziestu osób, które miały przybyć, będzie połowa. To mało, dużo, nieistotne dla Ciebie, gdyż uważasz, iż to jasne, że ludzie odbierają Cię negatywnie. Przyjda tylko ci, co zawsze przewijali się przez Twoje życie (w tej ósemce jest dwója z twojego rodzeństwa i były facet, z którym żyjesz w dobrych kontaktach), reszta, czyli przeważnie ludzie z twojej pracy wywinęli się chorobą, terminem, płaczącym dzieckiem, niewiernym partnerem…

Wypłakujesz się swojemu partnerowi o tej zaskakującej dla ciebie sytuacji, na co on mówi, że to przecież nic wielkiego, przyjdą następnym razem, a zresztą to nie to nie twoi przyjaciele, to tylko, znajomi z firmy. Grzecznie potakujesz i udajesz, że poprawił ci się humor, lecz wiesz, że ta sytuacja nie jest pierwszy raz. Już dawniej to się stawało, że zapraszałaś ludzi, i zawsze przychodziło ich mniej niż miało przybyć.

Jeżeli przedstawiany tekst jest dla Ciebie fascynujący, odwiedź ten link ekspresy profesjonalne, a zgłębisz większą ilość informacji, jakie Cię niezwykle zainteresują.

Podejrzewałaś ich o zmowę, o wycelowaną w twoją osobę niechęć… Teraz odczuwasz podobną sytuację, a myślałaś, że te lata już minęły (spodki do kuchni).

Tylko spokojnie. Patrząc na to z boku, ktoś, na pewno pokręciłby głową i zależnie od stopnia niewyparzenia swojej buzi w kontakcie, odparłby, że albo przeżywasz zbytnio, gdyż każdy ma przecież swoje życie, swoje problemy i wypadki, albo, że histeryzujesz, zapatrzoną za bardzo w swoje emocje, obrażającą się na wszystko, nawet na to, iż komuś dziecko zachorowało (pewnie tobie na złość!) . Ktoś rozsądny mógłby dodać, że czai się za tym zachowaniem strach przed odrzuceniem, niepojęty i nieadekwatny, albowiem żadne z twoich sugestii nie ma racji bytu. Pamiętaj, nie bierze się wszystkiego do siebie, zachowaj do siebie dystans, nie myśli, że wszyscy będą się w Tobie kochać, lepiej otaczać się małą grupką przyjaciół niż tłumem znajomych. Liczy się przede wszystkim jakość (przybory do jajek).