Odzież elegancka,  Staniki push-up

W jaki sposób wybrać obuwie do biegania?

Jedno z najbardziej kardynalnych pytań, każdego początkującego biegacza – „jak dobrać obuwie do biegania ?” Dobór bucików do joggingu jest nie lada sztuką, jeśli pragniesz pozbyć się zwiększonego ryzyka powstania wszelakich kontuzji, pęcherzy jak też innych urazów, przejrzyj ten wpis, jaki pozwoli ci kupić obuwie dobrze dopasowane do twojej stopy.

Klasyczne Sneakersy New Balance to dobre buciki do rekreacyjnego joggingu, gdyż dobre buty do biegania to takie, które w bieganiu nie będą nam przeszkadzać jak też zapewnią nam komfort użytkowania, będą zwyczajnie wygodne. Jeżeli zachwycisz się komfortem już na początku oraz stwierdzisz, że buciki mają to coś – nie zastanawiaj się i kupuj – pod warunkiem, iż przebiegłeś się w nich troszeczkę po sklepie.

buty

Autor: Vernon Chan
Źródło: http://www.flickr.com

Zwróć uwagę na rozmiar.

Jeżeli musisz zgłębić omawianą problematykę bardziej, kliknij ten odnośnik, ponieważ odnajdziesz więcej porad w witrynie, którą Ci proponujemy.

W czasie ruchu twoja stopa przesuwa się do przodu o kilka milimetrów. Kiedy mierzysz but, upewnij się, że wielki palec nie styka się z czubkiem bucika – unikniesz pęcherzy. Lepiej zostawić rozstaw centymetra pomiędzy wielkim palcem a czubkiem bucika. Z tego powodu twe buty do joggingu będą często o rozmiar większe aniżeli buciki do chodzenia. Twoja waga się liczy. Przy wadze 85 kg nie wybieramy tego samego modelu obuwia, co przy wadze 60 kg. Jeżeli ważysz więcej aniżeli 80 kg, dobierz przede wszystkim buty damskie Sneakers z dobrą amortyzacją, to znaczy takie, które posiadają podeszwę centralną z mocnej pianki oraz dodatkową amortyzacją na pięcie a także na podbiciu. Pamiętaj że większa część damskich oraz męskich bucików do biegania, jakie dostępne są w sklepach, technologicznie określone są do wagi 80 kilogramów. Więcej na stronie .

Droga utwardzana czy droga polna? But powinien być dobrany do rodzaju podłoża, po którym biegasz. Na drogi utwardzone itp. wybieraj buty z dobrą amortyzacją, albowiem w takowym terenie najszybciej się one zużywają. Jeżeli biegasz po drogach polnych, wybierz buty, które znakomicie trzymają stopę i mają ząbkowaną podeszwę, dopasowaną do naturalnych przeszkód. O ile biegasz w terenie, poza ścieżkami lub drogami, dla własnego bezpieczeństwa wybierz buty Sneakers damskie odpowiednie do tego rodzaju terenu (sprawdź oferty). Buty do biegów terenowych powinny być wytrzymałe, dobrze utrzymywać kostkę oraz mieć dobrą przyczepność bądź system trwały na ścieranie.

Kiedy mierzyć buty do joggingu? Najlepiej dobierać buty pod koniec dnia.