Profilaktycznie uważni

W jaki sposób troszczyć się o zęby? – poradnik

Każdego wieczora sięgamy po pastę oraz szczoteczkę do mycia ząbków, wykonujemy nieco mechanicznych ruchów po czym wydaje nam się, iż w tenże sposób nie można sobie szkodzić. Niestety, podobne myślenie jest nadzwyczaj katastrofalne – nawet pozornie nieskomplikowany i oczywisty zabieg, jak higiena jamy ustnej, nastręcza sporej wiedzy.

Zobacz, jak odpowiednio dbać o zęby a także czego warto wystrzegać się.Do poprawnej higieny jamy ustnej potrzebna jest odpowiednio dobrana szczotka. Nie można pokusić się o pierwszą lepszą szczoteczkę, jaką zauważymy na sklepowej półeczce, a kiedy już ją kupimy, dobrze jest pamiętać o systematycznej wymianie. Szczotkę zmieniamy co 3 miesiące, natomiast jeśli jej włoski rozchodzą się prędzej, oznacza to, że używamy za dużej siły. Podczas wyboru szczoteczki musimy mieć na uwadze, że powinna nieźle trzymać się ręki. Wskazane jest też, żeby włókna były różnorodnej długości – dłuższy pęk włosia musi znajdować się na końcu, na środku zaś winny znajdować się włókna troszeczkę krótsze.

białe zęby

Autor: www.sxc.hu
Źródło: www.sxc.hu

Jeśli nie mamy problemów stomatologicznych, dobieramy szczoteczkę średnią. Mięciutkie szczoteczki określone są dla osób po zabiegach chirurgicznych. Twarde szczotki nie są polecane, ponieważ mogą pokaleczyć dziąsła oraz zniszczyć szkliwo. Elektryczne szczoteczki z kolei przeznaczone są dla ludzi, którym szybko osadza się kamień. Musimy pamiętać, iż przed zakupem szczoteczki elektrycznej warto skonsultować się z dentystą, ponieważ w tymże wypadku wymagana jest zupełnie inna technika czyszczenia zębów –

Następną ważną sprawą będzie wybór pasty . Na półkach sklepowych aż się roi od kolorów a także znanych marek, jednak jaka właściwa jest dla nas i w jaki sposób wybrać, ażeby sobie nie zaszkodzić? W czasie wyboru pasty kierujemy uwagę na to, do czego dana pasta jest zalecana. Musimy przemyśleć, czy chcemy wybielić zęby (poznaj ofertę), pozbyć się nalotu, czy stanu zapalnego dziąseł. Nie należy korzystać też z tylko jednej pasty, lecz warto co pewien czas zmieniać ją. Szczególną uwagę należy też zwrócić na pasty wybielające. Używamy ich z rozwagą jak też w chwili, jeżeli jest to naprawdę celowe.

W wypadku pojawienia się kłopotów możemy wystukać w przeglądarkę wyrażenie: dentysta stomatolog ursynów-warszawa Łódź względnie stomatolog Łódź Retkinia.