Odzież elegancka,  Staniki push-up

W jaki sposób należy ubrać się do pracy

Aktualnie kiedy staramy się o zatrudnienie, musimy spełnić wiele wymogów w trakcie rozmowy kwalifikacyjnej, aby mieć realne szanse na zatrudnienie. Procesy rekrutacyjne są coraz bardziej skomplikowane, nie chodzi już tylko o CV czy krótką wymianę zdań. Kandydaci są zazwyczaj testowani przez kilka niezależnych osób, które organizują różnego rodzaju testy i na koniec decydują o przyjęciu lub odrzuceniu danej osoby. Ważna jest nie tylko wiedza i doświadczenie, lecz także ubiór i ogólna prezentacja samego siebie.

stylistka

Autor: Katarzyna Matylla
Źródło: http://www.flickr.com
Nie ulega wątpliwości, iż ubiór w pracy to sprawa bardzo ważna. Nie dziwne zatem, iż na rozmowie kwalifikacyjnej na przykład do banku lub do jakiejkolwiek dużej korporacji rekruterzy zwracają uwagę na to, jak potencjalny przyszły pracownik jest ubrany. To, co na sobie mamy w takiej chwili świadczy nie tylko o nas samych, ale również o naszym szacunku do potencjalnego pracodawcy. Rzecz jasna nie od dziś jest wiadome, iż ludzie w pierwszych kilku minutach znajomości oceniają nas w dużej mierze właśnie po tym, jak wyglądamy. Z tych przyczyn dobrze jest zadbać o odpowiednią stylizację, jeśli zależy nam na zatrudnieniu.

Nawet jeżeli po tym, jak już uzyskamy upragnioną pracę, dowiemy, że w firmie nie obowiązuje dress code, zwykle znaczy to, iż po prostu nie funkcjonują konkretne firmowe uniformy.

Nie zwlekaj! Jeżeli zainteresował Cię nasz wątek, to czytaj również zegarki.pl kolejne wiadomości na wybrany materiał. Opracowaliśmy je dla Ciebie z przyjemnością.

Nie zwalnia nas to jednak z przestrzegania pewnych zasad. Rzecz jasna do tego, by umieć się właściwie ubrać do pracy nie są niezbędne szkolenia dress code czy specjalnie zaangażowana stylistka, ale w obecnych czasach ludzie coraz częściej decydują się skorzystać z tego typu porad (dowiedz się więcej). Tym, co powinniśmy mieć przede wszystkim na uwadze, to kolorystyka tego co nosimy. Bezpieczne barwy ubrań to takie jak: błękit, granat, czerń, szarość i biel. Dzięki wyborowi takich kolorów będziemy prezentować się profesjonalnie i nikt nie będzie mieć do nas pretensji, że np. źle reprezentujemy przedsiębiorstwo, dla którego pracujemy.

ubrania

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Bezwzględnie niedopuszczalne są różnego typu stroje letnie, takie jak japonki, krótkie spodenki czy koszulki na ramiączkach. Naturalnie w okresie upałów można sobie pozwolić na trochę większą gamę kolorystyczną, powinniśmy jednakże ciągle mieć na uwadze to, iż należy wyglądać profesjonalnie.

Bez względu na to, czy sami będziemy dobierać swoje stylizacje, czy postanowimy skorzystać ze wskazówek stylistki, kluczowym jest żebyśmy sami dobrze czuli się w tym, co nosimy. Strój musi nie tylko prezentować nas profesjonalnie, lecz także być dla nas wygodnym i praktycznym.