Bez kategorii

W dzisiejszych czasach coraz częściej dochodzą do nas głosy, zgodnie z którymi ludzie zaczynają odrzucać standardowy rodzaj piękna i zaczynają wybierać nieco większe kształty.

W dzisiejszych czasach mamy do czynienie z dwoma równoległymi trendami. Co prawda nadal możemy zauważyć tendencję do idealizowania wizerunku gwiazd i celebrytów, za pomocą różnorakich programów graficznych, jednakowoż coraz częściej możemy usłyszeć głosy, w których ludzie odrzucają ten kanon piękna i zaczynają preferować trochę większe kształty.

odzież

Autor: Geneva Vanderzeil apairandasparediy.com
Źródło: http://www.flickr.com

W przeciągu lat definicja idealnego wyglądy ulegała wyraźnym zmianom. Obecnie wprawdzie na pokazach mody nadal króluje pogląd w ramach którego kobieta powinna być bardzo szczupła oraz wysoka. Naturalnie tylko niewielki procent kobiet, ma genetyczne uwarunkowania, żeby tak wyglądać, dlatego gazety stosują oprogramowania graficzne, żeby podrasować wygląd tych kobiet, które wspomnianych standardów nie spełniają. W ostatnim czasie pojawiła się jednak tendencja do odchodzenia od niemożliwych do zrealizowania ideałów, na rzecz dużo bardziej klasycznych sylwetek, chociażby miały one pewne niedoskonałości, np. lekką nadwagę. Na fali tego trendu powstają liczne sklepy dla puszystych, w których kobiety o większych wymiarach mogą odnaleźć ubrania odpowiadające ich wymogom – kliknij. Istotnym aspektem w przypadku tego typu sklepów jest jakoś zastosowanych materiałów oraz dostosowanie się do panującej mody. Przy tak znaczącej konkurencji zarówno sklepy jak i wytwórcy nie mogą pozwolić na sprzedaż ubrań w niemodnym stylu, więc wszystko powinno być uszyte w najnowszych fasonach i kolorach. To samo dotyczy również ubrań dla panów. Butiki z odzieżą męską, stają się tak samo popularne jak ich odpowiedniki dla kobiet.

Otwórz ten link air jordan 4! Tam znajdziesz ciekawe informacje na to zagadnienie, opisane w tekście.

Właściwie w każdym większym mieście, jak na przykład Poznań, możemy zauważyć liczne reklamy w rodzaju: odzież męska duże rozmiary, czy też sklep XXL – więcej informacji na allsizeman.pl/. Wynika to z faktu, iż ludzie przestają się krępować z powodu braku doskonałości swoich ciał, a zamiast tego próbują wyglądać na tyle korzystnie, na ile zezwala ich sylwetka. Takie podejście do sprawy jest bardzo dobre dla naszego zdrowia psychicznego, gdyż w efekcie przestajemy się martwić naszymi wadami i zaczynamy lubić swoje ciało.

Podsumowując obecnie możemy zaobserwować trend, zgodnie z którym coraz większa liczba osób przestaje dążyć do wyidealizowanej sylwetki, na rzecz zaakceptowania swoich niedoskonałości. Jest to korzystne podejście, które wpływa pozytywnie na naszą samoocenę, i dalej na nasze zdrowie psychiczne. Trzeba jednak pamiętać, że nie możemy popadać w następną skrajność i kompletnie przestać dbać o swoje ciało, a jedynie stawiać sobie realne cele, które jesteśmy w stanie zrealizować.