Biały uśmiech

Usuwanie zbędnego owłosienia jest dziś modnym trendem, a czasami ma również czysto estetyczne uzasadnienie

Walka z niechcianym owłosieniem to najczęściej syzyfowa praca. Raz usunięty włos ponownie odrasta, nierzadko też grubszy niż uprzednio. Aktualny kanon piękna w ogóle nie przewiduje tego, żeby modna i zgrabna trzydziestolatka miała łydki albo pachy pokryte chociażby ledwo widocznym meszkiem. Gdy do tego dorzucimy problemy natury genetycznej, to tym samym odpowiemy na pytanie, dlaczego gabinety medycyny estetycznej nie świecą pustkami.

Przyzwyczailiśmy się do tego, że to panie najczęściej przodują w stosowaniu zabiegów odmładzających albo upiększających, stąd zestawienie słów (depilacja dla mężczyzn w Warszawie) brzmi dość dziwnie czy wręcz niedorzecznie. Natomiast wizyta czterdziestolatka w klinice medycyny estetycznej nie w każdym przypadku jest kaprysem.

depilacja

Autor: Karl-Ludwig Poggemann
Źródło: http://www.flickr.com

Z zabiegów laserowych lub ultradźwiękami korzystają w końcu przedstawiciele obojga płci, szczególnie jeżeli nadmierne owłosienie bywa przyczyną niemałych kompleksów. Nowoczesne metody eliminowania włosków mogą znacząco zmienić życie niektórych mężczyzn, którzy np. wreszcie nie będą obawiać się wyjść latem na kąpielisko.

O tym, że obywatelom Polski stale brakuje pieniędzy, a czasami wynagrodzenia wydają się być za niskie w stosunku do wydatków przekonaliśmy się wielokrotnie, często również i na własnej skórze. Z kolei o tym, że brakuje nam czasu, myślimy najczęściej dopiero wtedy, kiedy się śpieszymy bądź już jesteśmy spóźnieni co najmniej kilkanaście minut. Dyrektorki nie zawsze mają wystarczająco dużo czasu, żeby codziennie golić nogi. Dlatego (poczytaj o depilacji laserowej Warszawa) lub ogólniej zabiegi depilacyjne przeprowadzane w klinikach medycyny estetycznej nadal cieszą się ogromna i rosnącą popularnością.

Eliminowanie owłosienia przybiera też o wiele mniej radykalną formę. Otóż, zdeklarowane elegantki chcą pochwalić się doskonałą linią brwi. Małe włoski nad powiekami de facto rosną według informacji zapisanych w genach, zatem cały czas trzeba owe brwi – (nasza oferta) regulować. Takie zabiegi proponują zazwyczaj salony kosmetyczne, chociaż niektóre damy po dwudziestce lub czterdziestce usuwają włoski samodzielnie, a precyzyjnie wykonany zabieg na pewno daje przedstawicielkom płci pięknej sporo satysfakcji.