Gładka cera

Usługi z których powinno się skorzystać w salonie fryzjerskim

Na dzień dzisiejszy funkcja fryzjera nie ogranicza się jedynie do obcinania włosów i czesania. W zakres jego czynności wchodzi wiele innych czynności, wiążących się z pielęgnacją włosów. Znajduje się w nich sporo narzędzi, ułatwiających wykonywanie tych usług, jak na przykład prostownice do włosów.

wella maska do włosów

Autor: Wella
Źródło: http://lokikoki.pl

Salony fryzjerskie od lat dzielą się na damskie i męskie, choć aktualnie podział taki ulega zanikowi. Ma to miejsce ponieważ nawet zakłady typowo męskie nie mogą w dzisiejszych czasach ograniczać swych usług jedynie do obcinania włosów. Współczesne salony fryzjerskie są najczęściej dla obu płci. Nie zmienia to faktu, że strzyżenie męskie jest zwykle o wiele tańsze od damskiego, głównie z powodu różnic w długości włosów. Różnorodne przyrządy, jeszcze kilka lat temu kompletnie nieznane, stały się niezbędnymi elementami wyposażenia. Zalicza się do nich między innymi grzebień do pasemek, który jest profesjonalnym narzędziem pomocnym w takiej koloryzacji włosów.

Strzyżenie i modelowanie
Najważniejszą usługą w zakładach fryzjerskich wciąż jest obcinanie włosów. Do tego celu służy dużo różnych narzędzi. Samych nożyczek występuje parę typów, należą do nich nożyczki do cieniowania fryzury.

Uwaga! Opracowaliśmy dla Ciebie następny wpis – a w nim interesująca informacja (http://permanent24.pl/urzadzenia-do-makijazu-permanentnego) na podobny temat. Zajrzyj obowiązkowo i życzymy miłej lektury.

Do strzyżenia zazwyczaj męskiego służą różnego rodzaju maszynki do strzyżenia. Przydają się szczególnie do usuwania owłosienia z karku i boków głowy. Czesanie może przybierać różne formy. Może to być zwykłe układanie włosów po obcięciu, na przykład z użyciem okrągłej szczotki. Salony fryzjerskie wykonują również uczesania na specjalne okazje. Można więc poprosić o specjalne uczesanie na wesele, studniówkę czy inną uroczystość. Przy czesaniu i ścinaniu włosów używane są rozmaite kosmetyki, zawierające na przykład argan oil (poprawiający strukturę włosa), wpływający bardzo korzystnie na włosy.

Farbowanie
Farbowanie włosów znane jest od wielu lat. Pozwala na pokrycie siwych włosów, a także po prostu zmianę odcienia włosów w zależności od chęci. Koloryzacja u fryzjera jest zazwyczaj dużo bardziej wytrzymała i bardziej profesjonalna niż ta wykonywana samodzielnie. Fryzjerzy dysponują szeroką gamą kosmetyków do tego celu, przykładowo z serii Goldwell Colorance.

Żeby mieć więcej informacji na przedstawiany tutaj temat, odkryj także inne ciekawe portale.

Środków tego typu na rynku jest bardzo wiele, podobnie jak wielka jest ilość producentów. Do znanych marek takich środków należą te z serii Wella Touch.