Bez kategorii

Urodzenie niemowlaczka to piękny dzień i początek dosyć długiego urlopu macierzyńskiego

Jakiś czas temu obywatelki tego kraju wywalczyły sobie, aby ich urlop macierzyński trwał okrągły rok.
Niejedna mama potwierdzi, że pierwszy rok smyka bywa najważniejszy.

pożyczka

Autor: Mark Hodson Photos
Źródło: http://www.flickr.com
Jest to czas, gdy maluszek najbardziej potrzebuje jej miłości i obecności. I nie chodzi wyłącznie o karmienie lub przebieranie, ale o budowanie się silnej więzi, która będzie mogła zaważyć na całym jego życiu. W momencie rozpoczęcia urlopu niejedna świeżo upieczona mama myśli już wyłącznie o swym maleństwie, ale popatrzymy na to, jak wygląda podstawa składek na urlopie wychowawczym. Składają się na nie oczywiście składki emerytalne (19,52%), rentowe (8%) i zdrowotne (9%). Istotne wydaje się być to, by wiedzieć, że na ilość pieniędzy, które dostaniemy od Zakładu Ubezpieczeń Społecznych na urlopie wychowawczym, znaczny wpływ ma to, ile zarabiałyśmy w okresie 12 miesięcy, które były bezpośrednio przed pojawieniem się na świecie naszego brzdąca. Wysokość podstawy nie może przekraczać 60% sumy tamtych wypłat, ale nie może być także niższa niż 75% kwoty najmniejszego wynagrodzenia w Polsce, które oscyluje się obecnie na poziomie 2250 zł. Zatem w najmniej optymistycznym scenariuszu dostaniemy 1687,50 zł. Nie są to zbyt duże pieniądze, ale mało która kobieta obecnie zarabia najniższą krajową. Poza tym niektórym przysługuje jeszcze ekstra 620 zł z tytułu specjalnego zasiłku opiekuńczego.

Jeżeli dołączyć tę sumę do wypłaty męża, to okaże się, że można bez kłopotu dać sobie radę z wydatkami życia codziennego.

Zaciekawił Cię ten materiał? Wejdź na pełny wpis (http://www.cliff-broker.pl/ubezpieczenia/ubezpieczenia-majatku-firmy-i-utraty-zysku.html), a poznasz więcej danych na omawiany temat, które na pewno Cię zaciekawią.

Dziś możemy również liczyć na dodatkowe pieniądze z różnych państwowych programów.