Gładka cera

Jakiego typu kosmetyki są doskonałe dla mężczyzn?

Półki w sklepach kosmetycznych pełne są dzisiaj nie tylko kosmetyków dla przedstawicielek płci pięknej, ale także dla panów. Jakie kosmetyki można na nich dostrzec?

Wyraźna większość panów każdego dnia przechodzi rytuał golenia. Wśród kosmetyków przeznaczonych dla mężczyzn nie może więc brakować tych ułatwiających golenie: pianka do golenia, żel bądź krem to zazwyczaj wybierane przez mężczyzn kosmetyki. Także po goleniu niezbędne jest zastosowanie odpowiednich preparatów, które zmniejszą podrażnienia skóry. Wielu mężczyzn sięga po balsamy lub makijaz permanentny wroclaw wody toaletowe. Wśród markowych preparatów kosmetycznych dla mężczyzn dużym uznaniem cieszy się marka Dr Harris.

Ciesząca się popularnością wywodząca się z Wielkiej Brytanii marka Dr Harris znana jest od XVIII wieku, w początkowym okresie klienci mogli kupować jedynie kremy oraz mydła do golenia oraz wody kolońskie. Obecnie oferta jest znacznie bogatsza, składa się w wielu artykułów do codziennej pielęgnacji twarzy (czytaj o piance do golenia). Wieczorne oczyszczanie twarzy jest naprawdę ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym. Zdecydowana większość panów stosuje do tego celu wody i mydła. Znacznie jednak korzystniej od mydła sprawdza się żel do mycia twarzy. Oferowany w sklepach żel do mycia twarzy zmywa zanieczyszczenia nie mniej skutecznie, a przy tym nie wywołuje podrażnień skóry.

kosmetyki

Autor: Shaun Fisher
Źródło: http://www.flickr.com

Wybierając kosmetyki do codziennej pielęgnacji twarzy, mężczyźni nie mogą zapominać, że każdy z nich ma inny rodzaj cery. Wiedzą o tym rewelacyjnie producenci kosmetyków dla panów. Na półkach w sklepach kosmetycznych można więc znaleźć kosmetyki przeznaczone do każdego rodzaju cery. Gama kosmetyków dla mężczyzn jest wyjątkowo szeroka . Są wśród nich nie tylko te do golenia (chociażby pianka do golenia), ale również dezodoranty, szampony do włosów i preparaty, które zapobiegają wypadaniu włosów.

Do gamy kosmetyków dla mężczyzn dołączyły już jakiś czas temu balsamy i kremy o działaniu nawilżającym. Te ostatnie niezwykle często zawierają filtry chroniące skórę przed negatywnym promieniowaniem UV (sprawdź ofertę W sprzedaży znajdziemy także bardzo duży wybór kremów mających działanie przeciwzmarszczkowe oraz kremów na noc. Wielu panów sięga po nie niemniej chętnie, jak panie. Jak widać czasy, kiedy mężczyźni używali wyłącznie kosmetyków do golenia dawno już minęły.