Gładka cera

Natura jest w cenie – trendy w kosmetyce

Rynek kosmetyczny to istotna jak też bardzo intratna gałąź przemysłu. Nic dziwnego. kosmetyka z greckiego cosmeo – znaczy ozdabiać i cosmeticas – a więc upiększać.

Kosmetyki umożliwiają nam czuć się zwyczajnie piękniejszymi. Towarzyszą już od kolebki. Branża ta sukcesywnie się rozrasta i zdaje się, iż pokup nie ma końca. Czy aby na pewno? Konkurencja jest ogromna. Niekiedy zastanawiam się, w jaki sposób te mało znane formacje trzymają się na rynku.

Moda na ekologię – kosmetyki Eko cieszą się coraz większą popularnością. Trend wzrostowy spostrzegam nie wyłącznie w sieci ale i stacjonarnie, chociażby w mym mieście. Są one nierzadko opatrzone odpowiednimi certyfikatami. Przyczyna jest prosta. Coraz to więcej ludzi ma problemy skórne jak też uczulenia – stąd tak duży pokup. Pośród konsumentów wzrasta też świadomość szkodliwości konserwantów chemicznych. Niezmiernie cieszy mnie fakt, iż coraz to więcej kremów opatrzonych jest wiadomością „0% parabenów, a także barwników” czy „bez oleju mineralnego”.
łupież

Autor: sxc.hu
Źródło: http://sxc.hu
witaminy w kosmetykach

Autor: crizeel ong
Źródło: http://www.flickr.com
Babyface to nowy trend, jaki lansują wszelcy światowi makijażyści – . Zdrowa, promienna, gładka skóra a także subtelnie umalowane oczy – to wszystko składa się na najbardziej trendy w tym sezonie make up. Sukcesem jest znakomicie dopasowany do naszej cery podkład. W tego rodzaju makijażu sprawdzą się świetnie wszelkie kosmetyki rozświetlające, jakie znakomicie odpierają światło. Potrzebne mogą również okazać się produkty modelujące buzię metodą światłocienia, które subtelnie uwypuklają nasze zalety jak też ukryją wszystkie ułomności. Pożądane są pomadki w kolorze nude albo przejrzyste balsamy. Stosując witaminy w kosmetykach dodatkowo odżywimy naszą cerę – atykuł o witaminach w kosmetykach.

Babyface jest ogromnie prostym do wykonania makijażem, powinniśmy jednakże zachować stosowną kolejność: wklepujemy krem nawilżający albo bazę wygładzającą, w następnej kolejności rozprowadzamy podkład, korektor to następny krok, nakładamy go na niedoskonałości (sprawdź również na- szczotka do oczyszczania twarzy) skóry, policzki podkreślamy różem o delikatnym zabarwieniu, rzęsy – jeżeli zależy nam na bardzo naturalnym looku, rzęsy malujemy przejrzystym tuszem, usta zwilżamy balsamem czy malujemy szminką w kolorze nude.
Gotowe! Tak umalowane możemy bez skrępowania ruszać na podbój globu.