Profilaktycznie uważni

Terapia łysienia przy pomocy przeszczepu

Łysienie androgenowe następuje z racji wrażliwości mieszków włosowych na androgeny i jest to najczęstsza przyczyna straty owłosienia i przebiega u mężczyzn i pań w pewnym czasie ich życia.

Androgeny odgrywają ważną rolę w rozwoju seksualnym panów od urodzenia do dorastania. Dopasowują pracę gruczołów łojowych, przyrost apokrynowych włosów, także popęd seksualny. Wraz z wiekiem, androgeny ożywiają wzrost owłosienia na twarzy, lecz powstrzymują na skroniach i wierzchołku głowy.
łysienie androgenowe leczenie
Łysienie androgenowe leczenie jako bardzo efektywną metodę uznano transplantację włosów. Wykorzystywane są także inne postępowania i fachowcy uznali, że lepsze efekty leczenia zostały osiągnięte przez pacjentów, w przypadku których problem pozostał wcześniej zdiagnozowany. Łysienie androgenowe przejawia się cofaniem linii na skroniach i czole, następnie proces zaczyna włączać koronę głowy. Na łysienie tego typu podatne są także kobiety.

Zapewne po przejściu na stronę informacje w tamtym miejscu zawarte bardzo Cię zafascynują i dowiesz się mnóstwa świeżych, podobnych informacji, które oczekują na Ciebie właśnie tu.

U kobiet proces choroby jest inny w stosunku do mężczyzn. włosy wypadają się na środku głowy w postaci rozrzuconej.

golenie zarostu

Autor: Post Memes
Źródło: http://www.flickr.com
Wybór

Autor: Holle
Źródło: Holle

Wyłączną stu procentową efektywną procedurą przywrócenia włosów na głowie jest transplantacja włosów – (z tego źródła). Procedura polega na pobieraniu fragmentów skóry owłosionej i przeszczepianiu jej w miejsca, w których ich brak. Włosy bierze się z obrębów stabilnych które znajdują się w okolicy potylicy i rejonach skroniowych.

W przeciwieństwie do innych przeszczepów przy przeszczepie włosów dawca jest zarazem biorcą. Mieszki włosowe po właściwym spreparowaniu umieszcza się w celowo przyrządzanych mikrokanalikach w skórze głowy.