Biały uśmiech,  Gładka cera

Terapia zeza u ludzi dorosłych jest równie znacząca

Zez jest schorzeniem, jakie cechuje się nieparalelnym sformowaniem gałek ocznych. Na ogół towarzyszą mu różne zaburzenia widzenia.

U dzieci z jawnym zezem jednostronnym dochodzi nawet do zakłóceń pracy mózgu. U dzieci zwykle pojawia się zez zbieżny, natomiast u ludzi dorosłych przeciwny. operacja zeza u dorosłych jest możliwa. Przed zabiegiem pacjent jest dobrze przebadany, co w znacznym stopniu pozwala zapobiegać dwojeniu pooperacyjnemu.
Pomimo niebezpieczeństwa wystąpienia skomplikowań, sporo ludzi dorosłych z zezem jest operowanych z należytym skutkiem.

Kapsułki

Autor: Ariane Carmichael
Źródło: http://www.flickr.com

Terapia (strona) zeza u ludzi dorosłych jest równie ważna jak u dzieci. Nieporozumieniem jest traktowanie zeza u dorosłych pacjentów wyłącznie jako dylemat kosmetyczny, podczas kiedy skuteczne i stosowne leczenie jest w stanie usunąć uciążliwe i krępujące oznaki subiektywne i zakłócenia wzroku uniemożliwiające pracę. Nie trzeba także ignorować wskazań kosmetycznych do leczenia zeza. U młodych ludzi szpecący znaczny zez bywa przyczyną kompleksów, małej samooceny, a nawet depresji, a więc operacja zeza ze względów kosmetycznych może mieć również znaczenie społeczne. Zabieg taki wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, albo ogólnym. Pacjent przebywa w ośrodku parę godzin, po czym wraca do domu z zaordynowaniem używania kropli i kontroli okulistycznej w ośrodku na następny dzień.

Centrum Okulistyczne Wrocław, (sprawdz centrum okulistyczne (www.beskidmed.pl/) wrocław) oprócz leczenia zeza zajmuje się również kuracją wielu pozostałych schorzeń w obszarze oka. Specjalistyczne urządzenia przystosowane do działalności w okolicy tak subtelnego narządu, zezwalają na skrupulatne wykonanie wszelkich zabiegów.