Gładka cera

Tatuaże – z jakiego powodu cieszą się teraz tak dużą popularnością oraz co trzeba wiedzieć zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu?

Ozdabianie ciała jest nie nowoczesną modą. Pragnienie pięknego wyglądu towarzyszyło człowiekowi od zarania dziejów, jednak na przestrzeni wieków zmieniało się jego postrzeganie. Obecnie, ogromnym zainteresowaniem wyróżniają się tatuaże, które są nie tylko ozdobami, ale dość często posiadają także symboliczne znaczenie.

Początkowo, tatuaże były rysowane podczas wszelkiego rodzaju obrządków rytualnych. Później zostały one spopularyzowane w więzieniach, gdzie wykonywane tatuaże często wskazywały na zbrodnię, jakiej dana osoba się dopuściła. Dzisiaj jednak posiada je o wiele więcej osób, a najlepsze studia tatuażu przeżywają prawdziwe oblężenie. Warto jednak pamiętać, że wykonanie takiej ozdoby łączy się z wprowadzeniem barwnika pod skórę w sposób trwały, w związku z tym decyzja powinna być dobrze przemyślana.
Naturalnie, usuwanie tatuaży (więcej na ) jest możliwe, jednakowoż z reguły to dosyć bolesne zabiegi. Współcześnie zaleca się metodę laserową. Niezbędnych jest parę sesji, w zależności od rozmiarów tatuażu i ilości jego pigmentu.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To kwestia indywidualna, ustalana z lekarzem wykonującym zabieg. W dodatku, usunięcie tatuażu cena także bywa kłopotliwą przeszkodą. Wobec tego, zanim wykona się tatuaż, zdecydowanie należy rozważyć wszystkie za i przeciw. Podobnie przeprowadzane jest też usuwanie makijażu (zestaw do makijażu permanentnego) permanentnego brwi (więcej na ). Alternatywą może być wykonanie tatuażu biologicznego, który z reguły utrzymuje się przez krótki okres, na przykład rok, jako że wykorzystywany barwnik jest wchłaniany przez skórę. Niestety, nie zawsze barwnik jest absorbowany w całości, wobec tego mogą pozostać ślady. Trzeba podkreślić, że usunięcie tatuażu jest najszybsze w przypadku barwników ciemnych, czarnych albo granatowych. Tatuaże kolorowe są dużo bardziej kłopotliwe. Najwięcej trudności sprawia przede wszystkim tusz o barwie zielonej lub żółtej.

Tatuaże charakteryzują się współcześnie dużą popularnością wśród metod zdobienia ciał. Pełnią role estetyczne, ale czasami są także znaczącym symbolem. Jednakże, zanim podejmie się decyzję o ich wykonaniu, koniecznie trzeba się dobrze zastanowić, gdyż usunięcie tatuażu, szczególnie kolorowego, nie jest proste oraz najczęściej wiąże się z dość dużym bólem.

Znajdujące się w tym miejscu wiadomości są dla Ciebie zbyt skąpe? Jeśli tak, to wejdź na stronę oczyszczanie wodorowe, na której znajdziesz podobne tematy.

Opracował