Gładka cera

Tatuaż to pamiątka na całe życie, co jednak w sytuacji, gdy pragniemy go usunąć? Pojawia się dość duży kłopot

No tak, być może pojawi się taki dzień, gdy pomyślimy o usunięciu tatuażu. Wykonaliśmy go bardzo dawno temu, jak jeszcze byliśmy młodzi albo na całkowicie innym etapie życia, teraz zaś taki pomysł wydaje nam się niezbyt mądry, a do tego tatuaż jest – twierdząc delikatnie – niezbyt ładny.

Pojawia się więc idea, by go usunąć raz na zawsze, tak jakby go nie było. Ale jak go usunąć, ile kosztuje usunięcie tatuażu? Sprawdź .

Trudno zdefiniować, jak dużo to będzie kosztować, ponieważ jest to zależne od rożnych czynników, czyli wielkości, jego miejsca, koloru czy metody wykonania. Dosyć szybko i z łatwością możemy się pozbyć tatuażu płytkiego, czasowego. Jednakowoż usuwania makijażu permanentnego to już inna bajka, ponieważ taki tatuaż (czytaj więcej o tatuażach) w założeniu tworzony jest na całe życie (więcej na ). Aktualnie najbardziej efektywnym sposobem usunięcia tatuażu jest laseroterapia. Możliwy jest również zabieg chirurgiczny. Pozostałe mniej poznane zabiegi to dermabrazja co oznacza peeling chemiczny.

Metoda na pajączka

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Co bardzo istotne, każdy tatuaż powinien być usuwany w odpowiedniej klinice, przez doktora. Niektórzy próbująusuwać tatuaż domowymi sposobami. Używają do tego celu chlorku sodu, ale nie jest do właściwy sposób. Bo taki zabieg przeprowadzany jest nieprofesjonalnie, więc możemy być pewni, iż zostawi on nieestetyczne blizny. Tak jak wspomnieliśmy wcześniej, zdecydowanie łatwiej usunąć tatuaż płytki, okresowy. Jeśli natomiast mówimy o tatuaży permanentnym to trzeba wiedzieć, iż jest to tatuaż na całe życie, więc to całkowicie inny, bardziej skomplikowany przypadek. W przypadku tatuażu czasowego barwnik barwniki do makijażu permanentnego sklep wprowadzany jest w wierzchnie warstwy skóry, tak więc po właściwym czasie złuszcza się wraz ze skórą.

W sytuacji tatuaży permanentnych, barwnik przenika do głębszych warstw skóry, co sprawia, że organizm nie jest w stanie pozbyć się barwnika. Odizolowuje więc go tworząc wokół niego torbiel i zostawia na skórze na stałe. Kłopotem być mogą także tatuaże zrobione przez amatorów, ponieważ w przeciwieństwie do fachowych tatuaży, mogą mieć nierównomiernie rozmieszczony barwnik w skórze. Miejmy na uwadze więc, że tatuaż to dość specyficzna ozdoba ciała. Być może to nasza chwilowa zachcianka, więc wtedy lepiej zdecydować się na tatuaż czasowy. To pewność, że za jakiś czas nie będzie już ozdobą naszego ciała, a my być może po pewnym czasie stwierdzimy, że jednak nam go brak. Wtedy możemy zdecydować się na tatuaż permanentny. To lepsza metoda niż działanie pod wpływem chwili, a później poszukiwanie sposobu na usunięcie naszego „dzieła”. Autor