Biały uśmiech

W które rzeczy wyekwipowany powinien być gabinet, w którym realizowane będą zabiegi kosmetyczne

W pomieszczeniu masażu przy stanowisku do masażu montuje się umywalkę, dozator mydła w płynie oraz sytuuje się ręczniki jednorazowego użycia. Co się tyczy pokoju zabiegowego muszą w nim znajdować się, w specjalnie wyznaczonym do tego miejscu, specyfiki dezynfekcyjne. Nie można zapomnieć także o zamykanym pojemniku na środki jednorazowego użytku i tampony czy waciki sterylne. Mało tego na kosmetykach niezbędna jest data otwarcia a także data ważności.

Wnętrze socjalne. Jeżeli w gabinecie kosmetycznym zatrudniona będzie jedna osoba, to nie musi być specjalnie odgraniczonego pomieszczenia socjalnego dla personelu. Troszeczkę inaczej sytuacja wygląda jeżeli zatrudniona będzie choć jedna osoba, wówczas wnętrze socjalne jest obligatoryjne. Co w nim znajdziemy? Najpewniej prysznic a także umywalkę. Umywalka jest wymagana, aby personel miał dostęp do wody. W pomieszczeniu socjalnym musi znajdować się też czajnik a także miejsce do konsumowania pokarmów. Jeszcze jeden ważki szczegół, szczotki i mopy do utrzymania czystości w salonie muszą wisieć na haczykach bądź powinny być schowane do szafy. Należyty sprzęt kosmetyczny Wrocław, Gdańsk, Poznań, Szczecin i pozostałe większe miasta oferują od ręki , za to w sieci sprzęt medyczny znajdziesz na .

gabinet kosmetyczny

Autor: Phalinn Ooi
Źródło: http://www.flickr.com

Jakie instrukcje powinny być powieszone w dostrzegalnym miejscu? Zacznijmy od instrukcji mycia dłoni dla personelu (toaleta dla personelu blisko umywalki), dalej koniecznie trzeba wzmiankować o instrukcji reguł dezynfekcji instrumentów, sprzętu kosmetycznego jak też powierzchni płaskich (blisko stanowiska do dezynfekcji).

W następnej kolejności instrukcja postępowania z odpadami powstającymi po zabiegach kosmetycznych, dyrektywa przeciwpożarowa i zauważalne oznaczenie dróg ewakuacyjnych. Nie można zapomnieć o specjalnym oznakowaniu miejsca, gdzie znajduje się gaśnica bądź znaczku, lub etykietce z tekstem „zakaz palenia”. Przyrządy takie jak przykładowo laser frakcyjny co2 hurtownia tanie gadżety z chin w Warszawie oferuje od ręki. Najlepszy sprzęt kosmetyczny w Internecie – sprawdź tutaj
Czy w gabinecie powinny być kubki jednorazowe dla klientek czy też mogą być szklanki? W salonie mogą znajdować się szklanki dla klientów, lecz powinna być on wtenczas wyposażony w zmywarkę z wyparzarką. Prócz tego taki salon musi mieć osobne pomieszczenie, które będzie przeznaczone wyłącznie do ich mycia jak też wyparzania.