Bez kategorii

Sukces przedsiębiorstwa w dłuższej perspektywie , czyli budowanie prestiżu programem lojalnościowym

Sukces perspektywiczny niejedno ma imię. Wejście na wyższy pułap wymaga sporego doświadczenia, nierzadko bazującego na trudnych kampaniach, zaciskaniu pasa, ograniczeń wydatkowania. W dłuższej perspektywie o klienta zadbamy wybierając na strategiczne programy lojalnościowe.

sprawdź to

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
Na takie rozwiązanie mogą pozwolić sobie wyłącznie przedsiębiorstwa z rezerwą kapitałową, które nie obawiają się większej inwestycji. Takowej, która dopiero w perspektywie kwartału czy lat przyniesie zyski co zaprocentuje na dalszą przyszłość. Programy lojalnościowe (czytaj to) to budowanie więzi z odbiorcami, zaufania między firmą, a konsumentem. Drugorzędne znaczenie ma tutaj branża – finanse, produkcja spożywcza, części gospodarcze, produkcja przemysłowa – wszędzie inwestorzy-kapitaliści mają w wizji rozwoju inwestowanie w „lojalkę”. Czyli pakiet urozmaicony poza jednorazowymi gadżetami-chwytam w wielowymiarowe badania i ankiety. Programem lojalnościowym zbudujemy trwałą więź, niekoniecznie opartą na maksymalizacji przychodów.

Chwyty marketingowe, nastawione na intensywną promocję własnych usług (własność intelektualna, dostawy, sprzedaż) od programów motywujących odróżnia coś więcej niż sam czas trwania. Nierzadko jako wyprzedaż pełny jest rynkowych zagrywek typu sprzedać, zintensyfikować zysk, dorobić się. Statystycy ostrzegają, iż przybieranie podobnych strategii niejednokrotnie kończy się spadkiem wyników sprzedaży dobrze zarządzanej firmy. Program lojalnościowy staje się w takiej sytuacji środkiem prostującym, pokazaniem, iż firma też może i chce wychodzić naprzeciw oczekiwaniom klientów.

prezes firmy

Autor: Benjamin Linh VU
Źródło: http://www.flickr.com
I nie jest to tylko kwestia obdarowania nas jednorazowym prezentem – każde negatywne zakupy sprawią, że kupujący odwrócą się do rywali. Którzy, jak wiadomo, nie śpią. Sprawdzanie oczekiwań klientów przez wszelkie listy, wysyłanie ankiet czy zbieranie anonimowych odpowiedzi – te wszystkie zabiegi to proces budowania więzi przez docieranie do rozmaitych grup, ze względu na grupy wiekowe, płeć i inne kryteria.

Jeśli zastosowana w niniejszym tekście retoryka do Ciebie trafia, to zobacz tu (https://www.jamorski.pl/) inne tego rodzaju porady – one odnoszą się do zbliżonej tematyki.

Gdy firma stosuje narzędzia badania rynku (jak programy lojalnościowe) prawdopodobnie nie poczuje momentalnych, nawet preferowanych zysków finansowych. Stworzy jednak coś, co przełoży się na budowanie relacji z klientem, na długie lata.