Gładka cera

Stomatologia na co dzień, czyli jakie są obecnie możliwości jeśli będzie chodzić o leczenie i profilaktykę zębów.

W naszym kraju co roku wydaje się miliony złotych na prywatne leczenie, pomimo że teoretycznie służba zdrowa powinna być za darmo. Lecz chcąc się leczyć za darmo, to albo musi czekać wiele miesięcy na lekarza, albo jakość badań i zabiegów jest taka, że lepiej pójść prywatnie.

Jak się szacuje, najczęstszym lekarzem, do którego Polacy chodzą prywatnie, przeznaczając na to ogromne kwoty, jest stomatolog. W stomatologii darmowe leczenie jest bardziej niż skromne, zwłaszcza jeżeli chodzi o używane materiały. Do leczenia używa się jedynie amalgamaty albo – okulus.pl cement, a nowoczesne, światłoutwardzalne plomby które wytrzymują kilka razy dłużej są niestety płatne. Podobnie jest z większością innych zabiegów, czyszczenie zębów, korony czy leczenie kanałowe kraków również nie będą objęte refundacją, i pacjenci ponoszą pełny koszt ich zrobienia. A że niestety ludzie w naszym kraju średnio dbają o czystość i zęby zwyczajnie im się psują, to stomatolodzy na brak pracy raczej w najbliższych latach narzekać nie będą.

Gabinet stomatologiczny

Autor: East Midtown
Źródło: http://www.flickr.com

O ile w państwowych gabinetach różnie jest, o tyle nowo otwierana klinika stomatologiczna Kraków to przeważnie światowy poziom. Ostatnie lata przyniosły wiele nowości w stomatologii i jednak wiele obecnych gabinetów podążą za nimi. W wielu z nich pojawiają się najnowsze urządzenia, kosztujące co prawda niemało, ale znacznie poprawiające komfort i jakość leczenia. Przykładowo dzisiaj zdjęcia uzębienie wykonuje się w technologii cyfrowej, jednocześnie znacznie redukując ilość szkodliwego dla zdrowia promieniowania.

Dzięki temu dentysta (http://a2clinic.pl/ przejdź na naszą stronę) ma możliwość dokładnie powiększyć wybrane fragmenty, i precyzyjnie obejrzeć, jak będzie wyglądać przykładowo kanałowe wypełnienie. Coraz większe znaczenie odgrywać także zaczyna stomatologia estetyczna kraków, ludzie poza typowym leczeniem chcą również, aby ich zęby prezentowały się doskonale. Z tego też powodu coraz więcej klientów decyduje się na wybielanie zębów, na przykład po paleniu papierosów albo na porcelanowe mostki i korony uzupełniające dziury po wyrwanych wcześniej zębach.