Odzież elegancka,  Staniki push-up

Słodkości – coś, co kochają dzieci i dorośli

Ciężko wyszukać kogoś, kto nie lubi słodkości – niemalże każda osoba ma jakieś swoje ulubione czekolady, batony, landrynki oraz sporo innych. Zwłaszcza dzieci kochają słodycze; po części wynika to stąd, iż najmłodsi posiadają znacznie więcej kubków smakowych które odpowiedzialne są za odbieranie słodkich smaków. Jednak można odnieść wrażenie, iż również spora ilość dorosłych tak ma. Słodkie przekąski są przez nas chętnie kupowane na deser albo także na drugie śniadanie.

saletra potasowa

Autor: liketearsintherain’s buddy icon
Źródło: www.flickr.com
W Polsce, tak samo, jak w wielu krajach europejskich, działają ci sami producenci jeżeli rozchodzi się o słodkości. Z tego powodu generalnie półki w naszych sklepach mają niemalże taką samą zawartość. Każdy z nas za, czy to z reklam w telewizji czy regałów sklepowych takie marki, jak Ferrero – producenta dla przykładu Nutelli czy także bardzo cenionego Ferrero Rocher, Haribo – który najbardziej słynie z wytwarzania słodkich żelowych misiów czy też markę Prince Polo, jaka oferuje chrupiące wafelki oblane czekoladą w wielu typach oraz smakach – zobacz co znalazłem. To jedynie wybrane przykłady marek, które na pewno kojarzy każda osoba, jaka z przyjemnością pozwala sobie na pyszną przerwę z ulubionymi słodyczami. Opisany tutaj stan rzeczy, iż niemalże wszędzie da się kupić nasze ukochane słodycze ma i dobre i złe strony: z jednej produkty Ferrero, misie owocowe Haribo czy też wafle Prince Polo są szeroko dostępne, z drugiej – zapomnieliśmy o naszych regionalnych przysmakach.

Mimo iż w tak cenionych przez wszystkich słodkościach znajduje się sporo niezdrowych substancji, można mieć absolutną pewność, że nigdy nie znajdziemy w nich bardzo toksycznego związku, jakim jest saletra potasowa. Cóż to takiego? To znany od setek lat związek chemiczny, który na bogate zastosowanie zwłaszcza w branży paliwowej, wytwarzaniu mięsa, a także uprawie ziemi. Saletra potasowa to dokładnie azotyn potasu – saletra to tylko nazwa zwyczajowa. Substancja ta to niezwykle mocny utleniacz, z tego powodu stosuje się go w procesach wiążących się z wytwarzaniem czarnego prochu.

Czy ciekawi Cię ta tematyka? Jeśli tak to, przejrzyj serwis, a znajdziesz tam mnóstwo nadzwyczajnych danych, które pochłoną Cię bez reszty.

W wędliniarstwie sprawdza się on jako konserwant, a wymieszany z cukrem pudrem jest podstawowym elementem paliwa w samodzielnie tworzonych materiałach pirotechnicznych – .