Gładka cera

Wydajna pielęgnacja twarzy – krok po kroku

W drogeriach odnajdziemy multum kosmetyków poświęconych do pielęgnacji twarzy. Jednakże nawet najlepsze kosmetyki na nic się zdadzą, jeśli nie będziemy wiedzieć, jakim sposobem odpowiednio je nakładać i kiedy je zastosować.

nawilżanie skóry

Autor: Bitterroot
Źródło: http://www.flickr.com
Wskazane jest dowiedzieć się, jakim sposobem wygląda dogłębna pielęgnacja twarzy krok po kroku. Po pierwsze powinniśmy pomnieć o systematycznym peelingu, którego zadaniem jest złuszczanie martwego naskórka. Interesujesz się pielęgnacją twarzy stosowanej krok po kroku? Peeling warto wykonywać przed snem, ponieważ wtedy składniki znajdujące się w kremach i [TAG=kosmetyka]ch na noc, będą zdołały aktywniej i efektywniej wniknąć w skórę. Poranny peeling jest dość nie wskazany, gdyż wówczas nasza skóra może być bardziej narażona na szkodliwe promieniowanie UV i na przeróżne zanieczyszczenia.
Stosując krem do twarzy, wypada pamiętać o aplikowaniu wybornej ilości. Za wielka warstwa kremu zdoła zapychać pory oraz utrudniać skórze słuszne oddychanie. Należy również pamiętać o dostosowaniu właściwych kremów do naszej cery. Jeśli mamy cerę suchą, konieczne będzie nawilżanie skóry, w związku z tym powinniśmy dobierać kremy nawilżające. Nawilżanie skóry jest bardzo ważne. W drogeriach odszukamy kosmetyki poświęcone do konkretnych rodzajów oraz typów skóry, dlatego powinno się wiedzieć, jaki jest typ naszej cery.

Należałoby także stosować kremy z witaminą C. Witamina C cudownie rozjaśnia, odbuduje skórę, sprawia, że cera jest zdrowsza i bardziej promienna. W szczególności zimą nasza cera często wydaje się mocniej szara oraz zmęczona, warto stosować kosmetyki, jakie dodadzą jej witalności. Mało tego kremy z witaminą C to też kapitalna kuracja przeciwzmarszczkowa.

To, które kosmetyki wykorzystujemy ma znaczące znaczenie, aczkolwiek istotne jest też to, w jaki sposób stosujemy je na skórę. Kremy wypada wklepywać zaś nie wcierać. Mimo, że wydaje się to całkiem banalne, to nieprawidłowa aplikacja kremu może posiadać ujemny wpływ na naszą cerę.