Biały uśmiech

Jak wygląda zabieg mezoterapii – zobacz więcej tu

Mezoterapia poprawia wygląd skóry i hamuje łysienie. To zabieg, który nie tylko leczy skórę, lecz również odmładza ją oraz zapobiega niektórym problemom natury estetycznej. Zabiegi te stosowane są w kuracji napięć mięśniowych. Mezoterapia jest również stosowana w zabiegach antycellulitowych.

MezoterapiaMezoterapia – opinie na nasz temat – Wrocław polega na wprowadzeniu bezpośrednio do skóry właściwego preparatu mieszczącego substancje odżywcze. W zależności od kłopotu będą to wyciągi roślinne, oligoelementy, albo związki z grupy glikozaminoglukanów. Pierwszy raz zrealizowano ją w 1952 roku – wtenczas to francuski lekarz Michael Pistor chciał za jej pomocą zlikwidować niedosłuch u pacjenta. I choć to się nie udało, to jednak zabieg przyniósł obiecujące rezultaty: obniżył ból oraz szumy uszne. W latach sześćdziesiątych XX wieku zabiegi owe stosowano w wypadkach różnych innych niedomagań: żylaków, migren, a także w kuracjach dermatologicznych, jak kuracja łysienia plackowatego bądź łuszczycy. Rozkwit tej metody nastał niedawno, razem z rozkwitem medycyny estetycznej.

Dzisiaj zabieg mezoterapii jest bazą wielu kuracji oraz znajduje się w ofercie bardzo wielu gabinetów. Choć nie jest zabiegiem chirurgicznym, to jednak mogą go wykonywać tylko medycy – w większości wypadków dermatolodzy oraz lekarze medycyny estetycznej – gabinet dermatologii estetycznej wrocław. Wymaga bowiem nie jedynie zwinnych rąk oraz precyzji w dawkowaniu preparatu, jaki stosowany jest w konkretnym przypadku, ale również (zobacz nasze linki) bardzo dogłębnej znajomości budowy skóry.

Co leczy mezoterapia Wrocław? Wspomniane zabiegi stosowane są zarówno w medycynie konwencjonalnej, jak również estetycznej. Wskazaniem są: nerwobóle, nadmierne napięcie mięśniowe, urazy zaistniałe na skutek praktykowania sportu. Jednak mezoterapia kojarzy się głównie z medycyną estetyczną, gdzie przeprowadzana jest zarówno do profilaktyki, jak również leczenia poniektórych zmian skórnych, czy zminimalizowania skutków mijającego czasu. Wskazaniem do mezoterapii są: drobne zmarszczki na dekolcie, blizny potrądzikowe, zwiotczała skóra ciała, cellulit, wypadanie włosów.
W jaki sposób znaleźć gabinet proponujący tego typu zabiegi? To nic skomplikowanego, wystarczy w przeglądarkę wbić frazę: dermatologia estetyczna Wrocław.