Biznesowa moda,  Moda a finanse

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Blankiety on-line, aplikacje komputerowe bądź moduły finansowo-księgowe – to najszybsze sposoby na elektroniczne rozliczanie PIT-u.
Główna aplikacja E-deklaracje to rządowe narzędzie, które gwarantuje eksploatatorom możliwość założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym a także skorzystania z pomocnego kreatora blankietów.

Jeśli chodzi o rozliczenie pit 37, wszelkie pozostałe oprogramowania do rozliczeń też wiodą Podatnika za rękę – link do wpisu. Analogiczne funkcje mają programy finansowo-księgowe. Umożliwiają ewidencję oraz wydruk wszelkich popularnych zeznań, a przede wszystkim – elektroniczną przesyłkę blankietu. To narzędzie najodpowiedniej sprawdza się w przypadku firm. Element może być połączony z innym programem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza możesz skorzystać z autouzupełnienia informacji.
obowiązek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
płótno - podróż

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz dłużej korzystać z usług biura księgowego, aby poprawnie wypełnić PITY 2017 – użyteczne źródło. Programy online kroczek po kroczku przeprowadzą cię poprzez konkretny blankiet. Sprawdzą format danych, wyznaczą obowiązkowe pola, a czasem nawet automatycznie je uzupełniają. Jeżeli jednak okaże się, iż do twojego rozliczenia wkradnie się omyłka, będziesz mógł dokonać poprawki bez dołączania ponadprogramowych uzasadnień. Kolejnym uproszczeniem jest możliwość skorzystania z „zeznań na wstępie wypełnionych”. Od tego roku będzie to dotyczyć PIT-37 a także PIT-38.

Jeżeli ciekawi Cię omawiany artykuł, to bez wahania kliknij tutaj i przeczytaj dodatkowo inny równie absorbujący news reklamy neonowe Brandgood.

Co to oznacza w praktyce? Administracja podatkowa, na podwalinie danych doniesionych przez pracodawcę (np.

PIT-11), wypełni za ciebie większość deklaracji. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić ponadprogramowe informacje – na przykład dochody od ZUS albo rodzaj ulgi podatkowej.