Biznesowa moda,  Moda a finanse

Rozliczenie PIT 2016 / 2017

Blankiety on-line, aplikacje komputerowe bądź moduły finansowo-księgowe – to najszybsze sposoby na elektroniczne rozliczanie PIT-u.
Główna aplikacja E-deklaracje to rządowe narzędzie, które gwarantuje eksploatatorom możliwość założenia indywidualnego konta na Portalu Podatkowym a także skorzystania z pomocnego kreatora blankietów.

Jeśli chodzi o rozliczenie pit 37, wszelkie pozostałe oprogramowania do rozliczeń też wiodą Podatnika za rękę – link do wpisu. Analogiczne funkcje mają programy finansowo-księgowe. Umożliwiają ewidencję oraz wydruk wszelkich popularnych zeznań, a przede wszystkim – elektroniczną przesyłkę blankietu. To narzędzie najodpowiedniej sprawdza się w przypadku firm. Element może być połączony z innym programem płacowym, dzięki czemu przy wypełnianiu formularza możesz skorzystać z autouzupełnienia informacji.
obowiązek

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com
płótno - podróż

Autor: Artur Nowacki
Źródło: http://www.flickr.com
Nie musisz dłużej korzystać z usług biura księgowego, aby poprawnie wypełnić PITY 2017 – użyteczne źródło. Programy online kroczek po kroczku przeprowadzą cię poprzez konkretny blankiet. Sprawdzą format danych, wyznaczą obowiązkowe pola, a czasem nawet automatycznie je uzupełniają. Jeżeli jednak okaże się, iż do twojego rozliczenia wkradnie się omyłka, będziesz mógł dokonać poprawki bez dołączania ponadprogramowych uzasadnień.

Jeżeli ta publikacja zwróciła Twoją uwagę, to zerknij na omówienie (https://www.polskaakademianlp.pl/), które omawia podobną kwestię. Tamten materiał niewątpliwie także Cię zaintryguje, więc kliknij tutaj.

Kolejnym uproszczeniem jest możliwość skorzystania z „zeznań na wstępie wypełnionych”. Od tego roku będzie to dotyczyć PIT-37 a także PIT-38. Co to oznacza w praktyce? Administracja podatkowa, na podwalinie danych doniesionych przez pracodawcę (np.

PIT-11), wypełni za ciebie większość deklaracji. Jedyne, co musisz zrobić, to uzupełnić ponadprogramowe informacje – na przykład dochody od ZUS albo rodzaj ulgi podatkowej.