Gładka cera

Redukcja zanieczyszczeń i łoju przez żele

Klasyczne mydła spłukiwane wodą nie służą skórze uczulonej, alergicznej, suchej, a także trądzikowej. Odczyn zasadowy, jaki takie mydła pozostawiają, jest dla takich skór drażniący.
Zasadniczym zadaniem oczyszczającego żelu do buzi jest likwidacja zanieczyszczeń i łoju z przestrzeni twarzy.

fryzura

Autor: artégo
W owym celu, w wyrobie do mycia buzi konieczna jest istnienie czynników myjących. Żel do mycia twarzy ma tę wyższość nad mydłem, że nie spina zanadto skóry i nie wysusza jej tak mocno.
kobieta

Autor: Oscar Rethwill
Źródło: http://www.flickr.com
Prawidłowe mycie buzi jest potrzebne dla troski o jej zdrową formę i piękny wizerunek, niestety częsty kontakt skóry z wodą ma możliwość w znacznym stopniu ją wysuszyć i podrażnić. Z owego względu, w żelach oczyszczających do twarzy należałoby szukać składników nawilżających i wiążących wodę. Łagodny żel przygotuje skórę do otrzymania składników aktywnych zawartych w kremie.

Ten odnośnik do serwisu kaspa sawa kieruje do niesamowicie atrakcyjnej strony, która posiada równie intrygujące informacje na omawiany wątek.

Żel musi być wybierany dokładnie do typu skóry. Nieprawidłowo dostosowany produkt może tylko pogorszyć kondycję skóry, zaostrzyć jej problematykę, utrudnić kurację różnych schorzeń, trądziku, łuszczycy, czy też atopowego zapalenia skóry. Pierwszym wyznacznikiem do wyboru dobrego żelu do buzi winno być jego zastosowanie, czyli to, dla jakiej skóry jest przeznaczony, normalnej, suchej, tłustej, złożonej. Kolejny krok to szczegółowe zbadanie zestawu kosmetyku do mycia buzi.

Oczyszczanie buzi 2 razy na dzień winno być dla każdej z nas rutynowym zabiegiem zabezpieczającym skórę twarzy przed podrażnieniami, krostkami i wypryskami.
Nawet bardzo dokładny demakijaż nie zamieni dobrego oczyszczania skóry. Należy wyselekcjonować produkt, który nie tylko oczyści, ale również zadba o skórę.