Gładka cera

Przepis na peeling własnej roboty

Czy wiesz ile chemii posiadają kosmetyki osiągalne na sklepowych półkach? W dodatku ich ceny są wyjątkowo wygórowane. Dlatego warto postawić na kosmetyki naturalne, dużo tańsze, lecz nie mniej skuteczne.

skóra - fotogram

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
W tym artykule powiemy w jaki sposób zrobić peeling kawowy – najnowszy szał pośród kosmetyków własnej roboty. Ziarenka zmielonej kawy perfekcyjne wygładzają cerę, a kofeina penetrująca skórę spala tkankę tłuszczową, czyniąc peeling kawowy skutecznym oraz zdrowym środkiem na cellulit! Przygotuj żel pod prysznic, balsam, szczyptę soli i zmieloną kawę. Wszystko razem zmieszaj i peeling kawowy gotowy.
peeling kawowy

Autor: SPINKY
Innym kosmetykiem naturalnym stosowanym nawet w pielęgnacji bobasów jest masło Shea. Olej z nasionek drzewa afrykańskiego o wdzięcznej nazwie – Masłosz Parka (które w Afryce jest uznawane za święte a także sławione od tysięcy lat).

Czy musisz odnaleźć zbliżony materiał? Jeśli tak, to śmiało kliknij ten link i zerknij na witrynę, która prawdopodobnie również przykuje Twoją uwagę!

Olejek ma formę twardych, białych bryłek masła (stąd jego nazwa), które powinno się rozgrzać w dłoniach do należytej konsystencji tłustego oleju. Jakie przymioty posiada masło Shea – gdyż o nim właśnie mowa? Przeróżne, najprzeróżniejsze jak też … nadzwyczaj praktyczne. Podobnie jak balsam z witaminą A albo choćby kozim mlekiem, masełko zdaje się być kosmetyczną alfą a także omegą.

Oto jego własności: regeneruje oraz odżywia skórę, przyspiesza zabliźnianie drobnych ran, posiada witaminy A a także E, które odmładzają a także chronią cerę przed wolnymi rodnikami, posiada własności ochronne – chroni skórę przed zimnem, wiatrem oraz ziąbem, nie uczula a także do tego łagodzi zmiany alergiczne (wysypki, świąd), wygładza i uelastycznia włosy, nadaje im blasku.