Gładka cera

Problem z wyszukaniem skutecznej metody na pozbycie się zarostu

Golenie to jedna ze standardowych czynności realizowanych przez większość panów. Choć jest ona zwykle robiona rutynowo i nie sprawia większych problemów, to jednak w pewnych sytuacjach mogą wystąpić utrudnienia ze skutecznym zniwelowaniem niepotrzebnego zarostu.Problem pojawia się, gdy mężczyzna ma bardzo twardy zarost, jaki trudno usunąć za pomocą klasycznych maszynek do golenia.

skóra - rzut

Autor: Konrad Gruza
Źródło: http://www.flickr.com
skóra - rzut

Autor: Adam Mirowski
Źródło: http://www.flickr.com

Pewnym rozwiązaniem w tym zakresie jest na pewno brzytwa na żyletki, a zatem zupełnie inna forma golenia. Tradycyjna brzytwa jest obecnie bardzo rzadko wykorzystywana do pozbywania się zarostu, natomiast brzytwa na żyletki jest zazwyczaj wybierana przez mężczyzn, mających na co dzień problemy ze skutecznym ogoleniem się przy pomocy jednorazowych maszynek do golenia ).

skóra - perspektywa

Autor: Arild Finne Nybø
Źródło: http://www.flickr.com

Wiele problemów pojawia się także, kiedy golenie nie jest przeprowadzane we właściwym kierunku. Nasza skóra ma bowiem swoje upodobania i operowanie brzytwą na żyletki lub maszynką w złym kierunku może doprowadzić do przykrych konsekwencji.

Czy chcesz poznać opisywaną tematykę z zupełnie innej strony? Jeśli tak, to zobacz także wpisy z serwisu, które znajdziesz gdy klikniesz tutaj.

Do jednych z nich zaliczamy wrastający zarost, który może okazać się wyjątkowo bolesny (dowiedz się o wzrastającym zarości).

Co więcej, dość często wrastający zarost jest w dodatku nieestetyczny, dlatego jest on dla każdego niepożądanym efektem golenia. Oprócz niewłaściwej techniki golenia wrastający zarost pojawia się także wtedy, kiedy mężczyzna stosuje niewłaściwe narzędzie do pozbywania się zarostu. Stąd też brzytwa na żyletki, chociaż mogłaby się wydawać jest dosyć archaicznym i niezbyt komfortowym narzędziem, jest również często stosowana przez mężczyzn.

W drogeriach możemy z kolei znaleźć naprawdę wiele produktów, które mogą złagodzić podrażnienia po goleniu. Do jednych z nich zalicza się często stosowana woda kolońska , jaka dla wielu mężczyzn stanowi w zasadzie rodzaj perfum. Woda kolońska obecnie straciła nieco na znaczeniu, bowiem na rynku jest faktycznie bogata oferta różnych kosmetyków do zastosowania w związku z goleniem. Dostępne są także w sprzedaży kosmetyki, których rolą jest zapobieganie wrastającemu zarostowi.Bogaty wybór, jeśli chodzi o kosmetyki do golenia powoduje, że często mężczyźni mają kłopot z zakupieniem najlepszych preparatów. Wiele zależy też od rodzaju skóry oraz między innymi od genów.