Zerwij ze swoim nałogiem

Problem alkoholizmu dotyczy wielu osób, jednakże nigdy nie jest za późno, aby poszukać wsparcia

Przeważnie zaczyna się dosyć niepozornie: drink dla relaksu lub impreza w towarzystwie znajomych. Jednakże bardzo często nad spożywanym alkoholem traci się kontrolę, zaczyna się pić coraz więcej, aż któregoś dnia stwierdza się, że nie można dłużej żyć bez jego dawki. Reakcje ludzi w podobnym momencie są bardzo różne, część wypiera świadomość istnienia problemu i próbuje ukryć swe kłopoty przed bliskimi, inni decydują się poszukiwać profesjonalnej pomocy oraz rozpocząć życie bez napojów z procentami.

barek na alkohol

Autor: Carlos ZGZ
Źródło: http://www.flickr.com
Czy to już problem z alkoholem?

Nieczęsto bywa tak, że to osoba pijąca uświadamia sobie, że ma problem z alkoholem (zobacz tą ofertę) i stała się nałogowym alkoholikiem.

Jeżeli taka problematyka Cię intryguje, bez ociągania kliknij ten link! Opublikowana tam oryginalna strona www (https://smartbodytrainer.pl/oferta/trener-personalny-gdansk/) z pewnością też Cię wciągnie!

Zazwyczaj pierwsze sygnały wychodzą od osób bliskich: rodziny, dzieci, przyjaciół bądź kolegów z pracy. Problemy z brakiem trzeźwości poważnie wpływają na funkcjonowanie człowieka, zakłócając je na każdej płaszczyźnie. W domu zaczynają się kłótnie i pretensje, co może w końcu doprowadzić do rozpadu rodziny, z kolei w pracy coraz częściej nie umie się prawidłowo wypełniać swoich obowiązków, pojawiają się problemy z koncentrację, zmęczeniem, złym wyglądem. Potrafi to prowadzić do utraty zatrudnienia i jeszcze poważniejszych kłopotów.

Jest problem – trzeba zadziałać

Nigdy nie jest za wcześnie, by zgłosić się po wsparcie do specjalisty.

Jeżeli zainteresował Cię opisywany tekst, to koniecznie zobacz także ten link – świetna treść (https://pomocpsychologa.pl/) także okaże się dla Ciebie godny zainteresowania.

Problem z alkoholem zatacza coraz szersze kręgi i coraz częściej dotyczy osób młodych , które dopiero rozpoczynają swoje życie. Należycie wczesna interwencja potrafi uratować te osoby przed zniszczeniem sobie życia. Nie brak instytucji i stowarzyszeń (zasięgnij informacji u źródła), do których można zgłosić się po pomoc. Także gabinety psychologiczne oferują pomoc w walce z nałogiem. Im wcześniej człowiek odważy się i przyzna, że ma kłopot z nadmiernym spożywaniem alkoholu, tym łatwiej mu będzie wyjść na przysłowiową prostą.

kieliszki z winem

Autor: Rosendahl
Źródło: Rosendahl
Pomoc dla współuzależnionych

Alkoholizm jest chorobą, z powodu której cierpi cała rodzina i wszyscy najbliżsi alkoholika. Dlatego w licznych przypadkach pojawia się konieczność poszukania wsparcia dla małżonków oraz dzieci osoby pijącej (inne artykuły tego autora). Podobną pomoc można uzyskać przez uczestnictwo w zajęciach terapeutycznych, a także warsztatach i mityngach organizowanych przez stowarzyszenia AA. Wspomnianych zajęć można poszukać anonimowo za pośrednictwem internetu.