Biały uśmiech

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych

Powody do zrobienia sobie operacji modelującej uszu są rozmaite. Przeważnie sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa często przedmiotem aluzji. W wielu przypadkach problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Specjaliści od chirurgii estetycznej komentują tę sprawę i zapewniają: operacje na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na skórze. Z drugiej strony zabieg na uszach, (podobnie jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Kolejne „ewolucje” niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe przeżywanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Modelacja małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później modelowanie małżowiny specjalnie przygotowanymi do tego szwami. Z reguły uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych dniach po operacji. Najlepiej wtedy mieć przy sobie tabletki na ból, które – choć doraźnie i chwilowo – ale zmniejszą próg bólu.

Mniej więcej dwa tysiące złotych liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Wyprofilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry w zakresie chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to kilkadziesiąt minut – góra godzinę. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze godziny po zabiegu „pocięty” klient przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Cięcie skóry i delikatne zabiegi, ukłucia i delikatność – obie skrajności spaja profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku korekcji uszu znaczące okazuje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli decydujące się na operację mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Regulacja małżowiny jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale poza tym także mentalnym.czytaj dalej lasery kosmetyczne i medyczne lasery kosmetyczne i medycznePozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach należy poprzedzić stosownymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, odstawić musimy alkohol i papierosy. Zwiększa się wtedy ilość przyswajanej witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.