Biały uśmiech

Powody do zrobienia sobie operacji plastycznych

Powody do zrobienia sobie operacji modelującej uszu są rozmaite. Przeważnie sprowadzają się do kompleksu odstających małżowin. To odstawanie bywa często przedmiotem aluzji. W wielu przypadkach problem z uszami kończy się nawet załamaniem lub depresją. Specjaliści od chirurgii estetycznej komentują tę sprawę i zapewniają: operacje na uszach należą do najprostszych pośród innych zabiegów na skórze. Z drugiej strony zabieg na uszach, (podobnie jak na innych fragmentach ciała) – jeśli już go zaplanujemy – powinien być zrobiony raz i porządnie. Kolejne „ewolucje” niosą za sobą zagrożenia, dodatkowe przeżywanie bólu oraz zmniejszanie zasobów portfela.

estetyka

Autor: Agencja Royal Brand PR
Źródło: Agencja Royal Brand PR
Nieskąplikowana operacja uszu jest zabiegiem, który niesie za sobą chwilowe zmiany w czuciu. Modelacja małżowin odbywa się poprzez chirurgiczne cięcie, a później modelowanie małżowiny specjalnie przygotowanymi do tego szwami. Z reguły uszy bolą szczególnie mocno w pierwszych dniach po operacji. Najlepiej wtedy mieć przy sobie tabletki na ból, które – choć doraźnie i chwilowo – ale zmniejszą próg bólu.

Mniej więcej dwa tysiące złotych liczą sobie kliniki za operację związaną z uszami. Wyprofilowanie małżowin należy do gamy usług wykwalifikowanej kadry w zakresie chirurgii estetycznej. Czas trwania operacji to kilkadziesiąt minut – góra godzinę. Chirurdzy radzą, aby przez pierwsze godziny po zabiegu „pocięty” klient przebywał w klinice. Rekonwalescencja pod okiem lekarza to lepsza kontrola. Cięcie skóry i delikatne zabiegi, ukłucia i delikatność – obie skrajności spaja profesjonalna chirurgia estetyczna.

medycyna

Autor: Dreamstime
Źródło: Dreamstime

W przypadku korekcji uszu znaczące okazuje się nastawienie pacjenta. Dzieci i dorośli decydujące się na operację mają w podświadomości przekonanie o niepożądanym elemencie ciała, mankamencie który nie daje im spokoju. Regulacja małżowiny jest nie tylko zabiegiem na ciele, ale poza tym także mentalnym.

Zainteresował Cię ten wpis? Jeżeli tak, to przejdź do kolejnego artykułu i czytaj dalej lasery kosmetyczne i medyczne o tym, co bardzo Cię interesuje.

Pozytywne zakończenie, widoczne przez zachowanie pacjenta, tylko doda mu entuzjazmu i bodźców jeśli chodzi o dalsze działanie.

Zabiegi na uszach należy poprzedzić stosownymi badaniami skóry. Lekarze sprawdzają układ krwionośny, odstawić musimy alkohol i papierosy. Zwiększa się wtedy ilość przyswajanej witaminy C, przeważnie do tygodnia przed zabiegiem.