Gładka cera

Powinności a rozrywka, jest między nimi cienka granica. Są z nami przez całe życie, zmienia się jednak ich skala

Są w naszym życiu czynności, które należy wykonywać, bez których nasze życie nie będzie powtarzalne. Mowa tu o obowiązkach, ale też przyjemnościach. Do obowiązków należy zaliczyć na przykład wizyty u lekarza, szczególnie u dentysty czy stomatologa. Jeśli tam się nie zjawimy to możemy mieć spory problem ze stanem naszych zębów. Do powinności także należą różne badania, sen i jedzenie. Jednakże przyjemności czają się bardzo blisko, a czasem nawet mieszają się z powinnościami tworząc interesujące figury.

Wiele małych dzieci unika jedzenia niektórych potraw. Zależnie od dziecka może to być niechęć do prawie wszystkich lub tylko kilku znienawidzonych potraw. Jednak, już dzieciak umie zrozumieć, iż jedzenie (ozonator do żywności) to obowiązek (bo głodne to przecież nieszczęśliwe i boli brzuch), jak i przyjemność (niektóre pokarmy są akceptowane lepiej i sprawiają przyjemność).

Dentysta

Autor: Zak Greant
Źródło: http://www.flickr.com

Kiedy rośniemy zdajemy sobie coraz mocniej sprawę z tego, iż faktycznie obowiązek może być też przyjemnością. Jedzenie urasta do rangi osobistych preferencji, akurat dobieramy te potrawy, które preferujemy, przynajmniej, kiedy możemy. Zobacz pełną ofertę: Zabiegi w dentalcorner

To, czego nie preferujemy, ale należy jeść traktujemy jak pewne zobowiązanie, natomiast przyjemne doznania zostawiamy na deser, różnorodne lody i słodycze. Ze spaniem też jest niemal tak samo. Spać należy, ale był taki okres u każdego z nas, iż nie chcieliśmy się położyć spać, bo albo było za wcześnie, albo zabawa jeszcze trwała, albo coś innego. Noc objawiała się jako przydługa nuda. Za to budziliśmy się szybko, jeszcze przed wszystkimi i zaczynaliśmy zabawę. Czy aktualnie, kiedy mamy okazję pospać dłużej, to śpimy czy zrywamy się na równe nogi? W zdecydowanej większości śpimy, bo to przyjemność, jakiej dawniej nie preferowaliśmy. Niektóre przyjemności zawsze jednak są przyjemnościami, od dziecka po starość. Wszyscy bowiem jesteśmy spragnieni miłości i jesteśmy szczęśliwi, gdy ją otrzymujemy. Strona autora:

Wszyscy również lubimy rozrywkę, choć dorosła rozrywka wygląda zupełnie inaczej niż ta z okresu dziecięcego. A i być może podróżowanie, jak kiedyś nas cieszyły aktualnie (na przykład nad morze czy do dużego ośrodka miejskiego, jak Warszawa czy Wrocław) są naszą pasją. Istnieją więc rzeczy niezmienne, jakie nic nie potrafi zmienić, które zawsze przyjmujemy w ten sam sposób.