Profilaktycznie uważni

Pulsoksymetr to narzędzie niezbędne w funkcjonowaniu szpitalnego oddziału ratunkowego

Pulsoksymetr jest urządzeniem automatycznym, które stanowi niezbędny element medycznego zaopatrzenia wszystkich oddziałów ratunkowych. Pozwala on na przeprowadzenie pomiaru saturacji krwi to znaczy określenia, czy w ciele człowieka może dochodzić do niedotlenienia. Każdy, kto śledził kiedyś jakiś lekarski program telewizyjny zdaje sobie sprawę z tego, że saturacja jest ważnym wskaźnikiem stanu zdrowia każdego człowieka.

Saturacja pozostająca

szpital

Autor: Serge Tanet
Źródło: http://www.flickr.com

na dobrym poziomie jest w stanie uspokoić medyków, którzy byli wcześniej przejęci kondycją zdrowotną swojego pacjenta, natomiast momentalnie pogarszająca się saturacja sprawia, że siostry wzywają na konsylium lekarzy, którzy zwykle podają choremu jakieś dodatkowe tabletki lub decydują się na przyspieszenie ingerencji operacyjnej planowanej wcześniej na późniejsze godziny.

Absorbujący artykuł? Jeśli tak sądzisz, kliknij bez wahania ten link, gdyż w witrynie terapia małżeńska bydgoszcz, którą tutaj znajdziesz, również jest coś wartościowego!

Wykorzystywanie pulsoksymetru jest bardzo proste, bowiem jest on niewielkim sprzętem, którego jedna część umieszczana jest najczęściej na palcu pacjenta, a na drugiej części prawie natychmiast pokazuje się wskaźnik saturacji, co pozwala na zainicjowanie natychmiastowej reakcji w sytuacji zagrożenia życia chorej osoby. Dlatego pulsoksymetr (dużo informacji o – pulsoksymetrem) jest również urządzeniem znajdującym się na wyposażeniu karetek pogotowia, w których ratownicy medyczni muszą czasami podejmować decyzje rzutujące na całe dalsze życie poszkodowanego i przebieg jego rekonwalescencji. Pozostałymi narzędziami, których spożytkowanie może udzelić odpowiedzi na zapytanie o całościowy stan zdrowia pacjenta, są ciśnieniomierze i glukometry.

Stwierdzenie, zarówno nieprawidłowego poziomu ciśnienia, jak i nieprawidłowego poziomu cukru we krwi wymaga niekiedy podjęcia momentalnego działania, które może nawet oddalić niebezpieczeństwo śmierci, jakie wystąpiło u chorego z powodu poważnego załamania się stanu jego zdrowia lub spotęgowania symptomów jego groźnej choroby. W związku z tym osoby żyjące z nadciśnieniem lub zmagające się z cukrzycą najczęściej posiadają w domach takie urządzenia, jak ciśnieniomierz i glukometr. Rzadziej posługują się pulsoksymetrem, chociaż w uzasadnionych sytuacjach osoba chora lub znajdująca się z jakiegoś powodu pod stałą obserwacją posługuje się również na co dzień pulsoksymetrem – .