Gładka cera

Pielęgnacja włosów: jak określić typ włosów jak też wybrać należytą pielęgnację?

Pielęgnacja włosów, właściwa dla ich rodzaju, gwarantuje podkreślenie naturalnego uroku. Najkosztowniejsze odżywki nie pomogą twym włosom, kiedy będą źle dobrane. Od tego, jakie masz włosy, zależy ich poprawna pielęgnacja. Czym się charakteryzują poszczególne rodzaje włosów i jak je pielęgnować, żeby były ładne oraz zdrowe? Sposób pielęgnowania włosów zależy w dużej mierze od rodzaju włosów. Jednakże w jaki sposób rozpoznać, jakie mamy włosy a także jakie kosmetyki powinniśmy stosować? Sypie ci się z włosów łupież, męczy niezbędność codziennego mycia mocno przetłuszczających się włosów, nie możesz opanować loków jak stóg siana? Nim zakupisz kolejny specyfik, przeczytaj.

włosy-kobieta-obrazek

Autor: Sharon & Nikki McCutcheon
Źródło: http://www.flickr.com

Przede wszystkim musisz poznać własne włosy po czym zakwalifikować je do określonej grupy. Dopiero potem można ruszyć po sprawunki. Idealny kosmetyk źle dobrany nie tylko nie pomoże ci, lecz wręcz może zaszkodzić. Wygląd owłosień zależy od wody, a konkretniej od zachowania stabilności wodno-tłuszczowej. Głównym budulcem włosów jest keratyna. Gdy jest w niej zbyt mało wody, włos robi się podatny na uszkodzenia oraz sztywny. Włosom szkodzi tak przesuszenie, jak i nadmierne nawilżanie. Wszelki włos otoczony jest sebum – cienką warstewką tłuszczu, pochodzącą z gruczołów łojowych, jakiej funkcją jest przeciwdziałanie ich wysychaniu. Jeżeli gruczoły te są nazbyt aktywne oraz produkują zbyt dużo tłuszczu – woda nie ma szans odparować po czym włosy wiotczeją. Natomiast całkowite usunięcie tłuszczu (np. przez użycie niewłaściwego szamponu) zanadto wysusza włosy, co od razu widać po tym, że robią się sianowate.

Kiedy twoim ambarasem jest wypadanie włosów, wykorzystaj szampon przeciw wypadaniu włosów, ale najpierw o nim poczytaj – www.swiatleku.pl/kosmetyki/szampony/przeciw-wypadaniu-wlosow (www.swiatleku.pl/kosmetyki/szampony/przeciw-wypadaniu-wlosow)czne, lśnią jak też bez trudu jest je układać. Nie były barwione ani też rozjaśniane. Nie są suche (po umyciu dobrze układają się) i nie przetłuszczają się szybko. Myj je regularnie szamponem określonym do włosów normalnych. Po umyciu używaj odżywek pielęgnujących. W lecie dbaj, by wszystkie środki do włosów, których używasz, miały filtry przeciwsłoneczne. Włosy suche. Za mało sebum doprowadza do tego, iż poziom wilgotności spada niżej dopuszczalnego minimum. W efekcie włosy stają się sztywne. Niekiedy łamią się nawet od silniejszego podmuchu wiatru bądź w trakcie czesania. W takim przypadku koniecznie stosuj szampon do włosów suchych.

Wszelkie wymienione kosmetyki osiągalne są również online. Najpierw jednak trzeba o nich poczytać –>.

-> (->)