Gładka cera

Perfekcyjny wygląd bez skalpela i wielkich kosztów – o fotoodmładzaniu i innych technikach medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to jeden z działów tak zwanej estetologii kosmetycznej, która zawiera się w dziedzinie, jaką jest medycyna. Procedury w jej zakresie przeprowadzać może wyłącznie lekarz mający prawo do wykonywania zawodu. Jej głównym celem jest poprawa jakości życia pacjentów.

salon kosmetyczny

Autor: Keith Williamson
Źródło: http://www.flickr.com
Jak? Przede wszystkim poprzez zachowania zapobiegające powstawaniu niedoskonałości, które przekładają się na satysfakcję z własnego wizerunku – zgodnie ze złotą myślą: „lepiej zapobiegać niż leczyć”. Nie jest to równoznaczne z tym, że nie leczy zaawansowanych zmian – wręcz przeciwnie, medycyna estetyczna obejmuje także dużo niezauważalnie inwazyjnych (lub całkowicie nieinwazyjnych) zabiegów, które tępią takie defekty jak między innymi blizny, cellulit, rozstępy, czy nawet usuwanie tatuażu koszt tego jest odmienny zarówno w stosunku do kliniki, jak także i sposobów przez niego używanych, niebagatelne znaczenie ma niewątpliwie też wielkość tatuażu.

Średnia cena jednego takiego zabiegu waha się od 300 zł za mały tatuaż (salon tatuażu szczecin) do 1200 zł za duży, choć to także zależy od miasta, w którym chce się taki zabieg przeprowadzić, chociaż salon medycyny estetycznej warszawa oferuje za usuwanie tatuażu koszt (cennik klinika miracki) ekwiwalentny do ogólnych statystyk.

Oczywiście, likwidacja tatuaży to nie wszystko, co proponują tego rodzaju salony. Na przykład ostatnio coraz większą popularność zdobywa tak zwane fotoodmładzanie laserowe . Także salon medycyny estetycznej warszawa ma go w swej ofercie. Zabieg ten polega na oddziaływaniu na skórę wiązką światła, która poprzez specjalne urządzenie zwane

medycyna estetyczna

Autor: Bird&Co
Źródło: Bird&Co

IPL emituje w jednocześnie różnej długości fale we wszystkich kierunkach, co sprawia, że w jednocześnie jedna z nich walczy na przykład z przebarwieniami na skórze, kolejna usuwa drobnych zmarszczek, zaś kolejna walczy z naczynkami, zaś jeszcze czwarta – aktywuje wytwórstwo kolagenu, który uelastycznia skórę.

Fotoodmładzanie laserowe teżjest o wiele delikatniejsze od chemicznych peelingów i dermabrazji laserowej. Dodatkowo, jest mniej od nich inwazyjny oraz szybszy – już drugiego dnia po tym zabiegu można wrócić do normalnej aktywności.