Biały uśmiech

Ozdabianie ścian w domu

Wiele ludzi chociaż raz w życiu myślało o zafundowaniu sobie tatuażu. Zwykle były to plany lat młodzieńczych, pojawiające się pod naciskiem towarzystwa, albo chęć przeżycia czegoś nieznanego, żeby złamać nudę codzienności w życiu dorosłym. Przeważnie plany kończyły się jedynie na wymyślaniu w głowie obrazka, który na przykład mógł się pojawić na skórze. Nie dochodziło do wyszukiwanie certyfikowanego studia tatuażu albo przeglądu cen, nie mówiąc w ogóle o wizycie w celu poznania sposobów tatuowania oraz wybrania wzoru.

Zmywalny tatuaż

Autor: Gord Webster
Źródło: http://www.flickr.com

To wszystko przez to, że tatuaż będzie na ciele już do końca życia. Jednak powszechnie wiadomo, że gust może się zmienić. Mogłoby się tak stać, że za jakiś czas wybrany obrazek z jakichś powodów będzie już nieaktualny, bądź po prostu nie będzie się podobać. Ogólnie wiadome jest także, że w niektórych sytuacjach tatuaż nie jest pożądany lub bywa źle widziany. A gdy dodać do tego fakt, iż w pewnym wieku na usianym zmarszczkami ciele nawet najpiękniejszy tatuaż nie prezentuje się już tak zachęcająco, to oczywistym się staje, że ryzyko jest dość duże. Ale jest wyjście z tej sytuacji. Od jakiegoś czasu coraz bardziej popularne wydają się być tatuaże (zdecydowanie więcej odnajdziesz pod tym adresem). Te ostatnie różnią się od tatuażu stałego głównie trwałością.

Od dawnych czasów ludzie umieszczali na ścianach wnętrz różnego rodzaju obrazy. Oryginalne dzieła mistrzów zawsze były znakiem pozycji społecznej. W zasadzie nawet reprodukcje mogą być efektownym elementem wyposażenia i przykuwać spojrzenia odwiedzających ludzi.

Jeżeli zaintrygowała Cię taka tematyka, bez ociągania zobacz też to uzupełniające info, gdyż znajdziesz tam bardzo atrakcyjne informacje.

Ważnym elementem w tym przypadku jest odpowiedni dobór ramy, tak by na przykład dzieło nie zostało przytłoczone zbyt dekoracyjną ramą. Powszechne jest także umieszczanie na ścianach fotografii. Wielu ludzi na dzień dzisiejszy samodzielnie tworzy zdjęcia i je wywołuje. W mieszkaniach prywatnych często są to fotografie przedstawiające członków rodziny. W starych, eleganckich domach nierzadko są to fotografie i portrety przedstawiające przodków.

Ostatnio stworzono bardzo dużo nowych, innowacyjnych sposobów ozdabiania ścian. Opracowano je przykładowo dla potrzeb osób, które nie mają zbyt dużo czasu, a chcą zyskać efektowne efekty. Do tego rodzaju rozwiązań należy przykładowo kalkomania szklarska. Jest to szybki i prosty sposób na stworzenie dowolnego motywu na ścianie. Aktualnie sporą popularnością cieszą się także tatuaże (sprawdź ten salon tatuażu w Szczecinie), których wzór można sobie wybrać z dużej oferty, jak również zlecić wykonanie fototapety w oparciu o własną fotografię. Tego rodzaju elementy najczęściej występują w wielkich formatach i jaskrawych kolorach.