Gładka cera

Otworzenie gabinetu kosmetycznego – jak dużo może wynieść wyposażenie salonu?

Otwarcie salonu kosmetycznego stanowi świetny pomysł na rozkręcenie własnej działalności. Najistotniejszą kwestią, po znalezieniu odpowiedniego miejsca, jest określenie kwoty, która będzie wydana na zakup specjalistycznych sprzętów i pozostałych akcesoriów niezbędnych do pracy kosmetyczki. Wtedy trzeba się zastanowić, jakie sprzęty są najbardziej użyteczne, a jakie można kupić w późniejszym czasie, gdy biznes zacznie na siebie zarabiać.

salon urody, kobiety

Autor: Special Olympics Connaught
Źródło: http://www.flickr.com
Do podstawowych usług, oferowanych w każdym salonie kosmetycznym, należą pedicure i manicure. Dlatego też należy zwrócić szczególną uwagę na precyzyjne urządzenie miejsc do tego typu usług. Wygodne fotele do pedicure i manicure zapewnią klientkom wyjątkowy komfort w czasie zabiegu i pozwolą im się całkowicie odprężyć. Profesjonalna frezarka do manicure oraz naświetlająca lampa zadbają z kolei o to, by oferowany zabieg (czytaj więcej peeling węglowy szczecin) cechował się nieskazitelnym efektem końcowym Warto również zadbać o drobniejsze sprzęty, takie jak pęsety, pilniki czy cążki – są one wyjątkowo często używane i dlatego powinny wyróżniać się starannym wykonaniem i wytrzymałością.

Ceny za fotele do pedicure wahają się w okolicach 1000-1200 zł, dobra frezarka do manicure kosztuje z kolei około 1000-1500 zł. Każdy gabinet kosmetyczny powinien również posiadać stanowisko do zabiegów na twarz i ciało, takich jak peelingi, mikrodermabrazja czy depilacja. W tym celu niezbędny jest wygodny fotel kosmetyczny (koszt to ok. 2000 zł), a także podgrzewacz do wosku, sterylizator do sprzętu oraz urządzenia do wykonywania peelingu i mikrodermabrazji. Na koniec należy również pamiętać o podstawowych meblach do przechowywania kosmetyków czy blatach do pracy – to one mają znaczący wpływ na wygodę podczas pracy i tworzą pierwszą opinię o salonie kosmetycznym.

paznokcie, manicure

Źródło: http://sxc.hu/
Na sprzęcie do salonu kosmetycznego nie można oszczędzać. Urządzenia dobrej jakości umożliwią zrobienie profesjonalnych zabiegów, które bez wątpienia zachwycą klientki. Kupowanie urządzeń niskiej jakości może natomiast wyrządzić więcej szkód, niż pożytku. Ciekawą opcją są także wielofunkcyjne urządzenia, zwane kosmetycznymi kombajnami. Posiadają one wiele przeróżnych funkcji, a koszt ich zakupu często jest niższy niż cena pojedynczych urządzeń kosmetycznych z osobna.