Gładka cera

Oszczędność, nowoczesność czy tradycja, czyli które kosmetyki kupują współcześni faceci

Choć to panie nade wszystko bywają znane z wyjątkowej, a niekiedy i przesadnej troski o higienę, to panowie wcale nie planują ustępować swym małżonkom. Obecnie każdy przedstawiciel męskiej płci może bez trudu nabyć w drogerii, markecie bądź w sieci zupełnie wszystkie rodzaje kosmetyków. A troska o swoje ciało niekoniecznie wyraża się poprzez kupno najdroższych towarów ze sklepowych regałów, bo tak naprawdę nie chodzi o cenę danego kosmetyku, ale o jego skład.

Pianka czy żel do golenia? Tego rodzaju zapytanie rodem prawie z szekspirowskiej sztuki może spędzić sen z powiek niektórym mężczyznom. Tymczasem niewielu dwudziestolatków czy pięćdziesięciolatków sprawdza etykiety naklejone na plastikowych opakowaniach. Najważniejszy będzie rejestr substancji, jakich trzeba unikać, a do nich oczywiście zaliczymy SLS-y, parabeny czy silikony. Na razie konsumencka świadomość jest niestety kształtowana głównie przez ceny, jak również często organizowane przeceny i wyprzedaże.O ile pianki bądź żele do golenia bywają, by tak powiedzieć, wynalazkiem ostatnich dekad , o tyle zwyczajnego mydła używano niegdyś powszechnie, a obecnie wykorzystują go jedynie nieliczni reprezentanci męskiej części społeczeństwa.

golenie

Autor: Raymond Bryson
Źródło: http://www.flickr.com

Z kolei po goleniu faceci zazwyczaj stosują przeróżnego typu balsamy, ale i woda (jonizator wody alkalicznej) kolońska jest w dalszym ciągu używana przez panów po trzydziestce . Ze wspomnianych kosmetyków korzysta się prawie każdego dnia, zatem pudełka błyskawicznie się opróżniają. W konsekwencji nie każdy czterdziestolatek czy nawet osiemnastolatek będzie inwestował w drogie środki i nolens volens panowie przeważnie zaopatrują się w najpotrzebniejsze kosmetyki w sklepach, gdzie mogą liczyć na nieduże ceny.

Luksusowe zestawy kosmetyków właściwie są kupowane z myślą o prezentach wręczanych z naprawdę wyjątkowych okazji. Przykładowo, mydło do golenia marki Truefitt & hill można bez obaw dać zdeklarowanemu tradycjonaliście, a sportowcowi hobbyście zapachy polecane panom uprawiającym sporty. A na imieniny czy Dzień Chłopaka ofiarowuje się całkiem zwykłe i tanie kosmetyki, których pełno w każdej drogerii albo nawet mydlarni, czyli zazwyczaj żele pod prysznic, jak również inne kosmetyki do porannej oraz wieczornej pielęgnacji ciała.