Biały uśmiech

Metody usuwania

Współcześnie mamy do czynienia z bardzo dużym naciskiem na podkreślanie kobiecego piękna. Wykształciły się kanony, które wydają się nienaruszalne. Jedną z bardzo istotnych kwestii jest sprawa owłosienia. We współczesnych czasach panuje moda na całkowite usuwanie włosów z nóg, pach, a czasem także z okolic bikini oraz rąk. Niedopuszczalny jest również tak zwany wąsik, który częstokroć jest zmorą setek kobiet. Reakcją na takie a nie inne zapotrzebowanie jest powstanie licznych sposobów na to, jak sobie radzić ze zbędnym owłosieniem.

depilacja laserowa

Autor: Elite
Źródło: Elite

Najbardziej powszechne są bez wątpienia maszynki i pianki do golenia. Jest to sposób szybki i bezbolesny. Zabieg golenia możemy wykonać samodzielnie w domu, wystarczy że uprzednio pójdziemy do drogerii czy nawet zwykłego sklepu wielobranżowego i zakupimy dobrą maszynkę oraz krem. Wadą tej metody jest bez wątpienia krótkotrwały efekt, w zależności od cech indywidualnych zabieg ten będziemy musiały powtarzać co kilka dni. W warunkach domowych możemy również wykonać depilację przy użyciu depilatora. W odróżnieniu od maszynki nie ścina on włosów, lecz usuwa je wraz z cebulkami. Dzięki temu efekt jest długotrwały i utrzymuje się nawet kilka tygodni. Aby jednak używać tego urządzenia trzeba się najpierw z nim oswoić oraz zaakceptować pewien stopień bólu, jaki zabieg będzie nam sprawiać. Z każdym następnym razem włoski będą słabsze, w związku z czym dyskomfort będzie o wiele mniej odczuwalny. Innym, podobnie skutecznym sposobem usuwania owłosienia jest depilacja woskiem lub pastą cukrową. Obie te metody, tak samo jak depilator wyrywają włosy wraz z cebulkami. Tego typu zabiegi warto jednak wykonywać w salonie kosmetycznym, co sprawia iż są one stosunkowo drogie, zależnie od tego jaki fragment ciała chcemy wydepilować. Zazwyczaj są jednak mniej bolesne niż depilator, ponieważ przeprowadzane przez profesjonalistę trwają o wiele krócej. Jeśli jednak interesuje nas bardziej radykalne rozwiązanie, warto zastanowić się nad depilacją laserową. Wykonuje się ją w specjalistycznych zakładach kosmetycznych, a polega ona na usuwaniu niechcianego owłosienia przy użyciu wiązki lasera – , która doprowadza do obumarcia włosków. Minusem tej metody jest z pewnością jej cena, gdyż jeden zabieg kosztuje kilkaset złotych, a wykonać ich potrzeba kilka.

bikini

Autor: Butz.2013
Źródło: http://www.flickr.com

Efekt jest jednakże niezwykle długotrwały i umożliwia skuteczne pozbycie się niechcianego owłosienia na zawsze. Zanim wybierzemy to rozwiązanie dobrze jest zrobić odpowiednie rozeznanie przynajmniej w Internecie, w celu znalezienia zaufanego specjalisty. Jeśli np. mieszkamy w Warszawie, wystarczy że wpiszemy w wyszukiwarkę ‘fotodepilacja warszawa’dostaniemy szereg wyników oraz zobacz koniecznie stronę Niezależnie od tego, którą metodę wybierzemy, musimy dodatkowo odpowiednio zatroszczyć się o pielęgnacje miejsc, z których usuwamy owłosienie. Zarówno golenie jak i depilacja osłabia skórę oraz naraża ją na podrażnienia. Warto zatem wykonywać te zabiegi z rozwagą oraz zatroszczyć się o dokładne nawilżenie.