Gładka cera

Jak zaaranżować ogród, by był nie tylko piękny, ale i zapewniał relaks? – czytaj więcej

Po już zakończymy budowę domu, warto zadbać również o przestrzeń wokół niego. Dorze urządzony ogród, to głównie odpowiedni dobór roślin. Jednak nasz ogród powinien też spełniać funkcję rekreacyjną. Poniżej przedstawiamy propozycje dla osób, którym znudził się już dmuchany basen i leżak.

Jeśli posiadamy własny ogród i nieco wolnych środków finansowych, dobrze jest zadbać, by był on zadbany i uporządkowany. Domowy kominek wymaga od nas dostępu do drewna, które najczęściej przechowujemy w ogrodzie, tak aby mieć do niego łatwy dostęp. Z pomocą mogą nam przyjść stojaki na drewno, które pozwolą na składowanie drzewa w jednym miejscu, a ponadto będzie ono ułożone, co zapewni estetyczny wygląd oraz ułatwi

saunarium

Źródło: pixabay.com

szybkie przeniesienie go do domu. Stojaki na drewno mogą być wykonane z rozmaitych materiałów. Te, które mają ozdabiać nasze wnętrza, mogą być szklane, plastikowe, drewniane lub stalowe – zobacz więcej. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Mogą stanowić świetne dopełnienie wystroju, zarówno w pomieszczeniach, jak i w przydomowym ogrodzie.

Popularne są baseny ogrodowe, które podczas odpowiedniej pogody pozwalają na zaczerpnięcie słonecznych kąpieli oraz ochłodzenie się w basenie. Ale coraz częściej w pobliżu domu pojawia również się sauna (pod tym linkiem) ogrodowa. Jest to dobre rozwiązanie dla amatorów tego typu odpoczynku. Sauna ogrodowa pomoże nie tylko się zrelaksować, ale również będzie przydatna w stanach napięcia mięśni, problemów z plecami. Osoby, które cierpią na słabą odporność, czy te, które chcą zahartować swój organizm, będą zadowolone z efektów, jakie daje regularne korzystanie z sauny na świeżym powietrzu.

Jeżeli spodobał Ci się przedstawiany artykuł i masz ochotę uzyskać więcej informacji, to pomoże Ci odsyłacz do wpisu – w tamtym miejscu odnajdziesz ciekawe informacje.

Należy jednak pamiętać, że przed skorzystaniem z sauny, osoby które narażone są na problemy zdrowotne, powinny zasięgnąć rady lekarza, aby nie pogorszyć swojego stanu zdrowia. Sauna ogrodowa to najczęściej pomieszczenie wolnostojące bądź przylegające do budynku mieszkalnego. Może ona mieć charakter suchy (sauna fińska) lub mokry – promocje. Aby przebywanie w saunie przynosiło rezultaty, powinno się w niej przebywać od 5 do 15 minut, a dziennie nie powinno się przekraczać pół godziny. Najlepsze rezultaty przynosi korzystanie z sauny 2-3 razy w tygodniu. Po skorzystaniu z sauny, należy wziąć naprzemienne prysznice z zimnej i ciepłej wody. Kolejnym etapem jest minimum 10 minut wypoczynku. Nie zaleca się stosowania kremów i balsamów przed wejściem do pomieszczenia, ponieważ zmniejsza to potliwość skóry, a co za tym idzie, także skuteczność sauny.