Biały uśmiech

Komu poleca się skorzystać z laserowej depilacji

Depilacja laserowa to jeden z najbardziej znanych z zabiegów medycyny. Nieraz wykorzystywana tak samo przez panie, jak i panów. Zawsze poprzedzona jest naradą z medykiem i dokonana przez wykwalifikowanego oraz doświadczonego specjalistę. Laserowa depilacja Wrocław to skuteczna i bardzo bezpieczna procedura na pozbycie się niepożądanych włosów znajdujących się na ciele.

Depilacja laserowa twarzy

Autor: Elite
Źródło: Elite
Depilacja laserowa jest bezpieczną i trwałą, a zarazem szybką i bezbolesną (kiedy zastosuje się znieczulenie) metodą rozróżnianą wśród tradycyjnych sposobów likwidowania owłosienia. Inne sposoby depilacji niosą za sobą niebezpieczeństwo wrastania włosów, pojawienia się odpowiedzi alergicznych, przebarwień, a nawet powstania blizn po zabiegowych. Epilacja laserowa nie pozostawia takich dolegliwości – jest metodą bezinwazyjną. Polega na tym, iż kosmetolog przykłada głowicę lasera do poprzednio przygotowanej skóry. Transmitowana przez laser wiązka wyraźnego światła jest wchłaniana przez melaninę, innymi słowybarwnik zawarty w cebulkach włosów.

Bodziec laserowy jest zamieniany w energię termiczną, co sprawia zniszczenie struktur odpowiadających za zwiększenie włosków, przez co nie odrastają. Czas trwania zabiegu jest uzależniony od tego, jak wielką powierzchnię skóry depilujemy i jest w stanie wynosić od pół godziny aż do czasami dwóch godzin. Dlatego wybierając gabinet powinno się zwrócić uwagę na to, jakiego osprzętu się w nim wykorzystuje. Każdy gabinet medycyny estetycznej Wrocław ma w swojej ofercie tego typu zabieg, wystarczy spojrzeć. Stałe usuwanie owłosienia jest jednak dość drogie. wartość jednego zabiegu zależy od tego jaką partię skóry planujemy naświetlić i waha się od 140 zł do 10000 zł.

Poważanygabinet medycyny estetycznej Wrocław posiada instrukcję do której należy się dostosować tuż przed zabiegiem, by wszystko przebiegło spokojnie. Przynajmniej miesiąc przed zabiegiem trzeba zrezygnować z opalania, również w solarium. Przez cztery tygodnie przed zrealizowaniem depilacji laserowej nie należy wykorzystywać depilatorów elektrycznych, wosku i innego rodzaju metod, które wyrywają włoski razem z cebulkami. Wypada też odstawić niektóre kosmetyki, zioła fotouczulające i dodatkowo preparaty zawierające beta-karoten. Z kolei przez tydzień przed nie jest dozwolone również wykorzystywać peelingów.