Bez kategorii

Oferty pomocy z Urzędu Pracy w Wejherowie

Z każdym nowym rokiem przybywa zarejestrowanych jako bezrobotne. Dla powiatu wejherowskiego, gdzie swą działalność prowadzi nieduża ilość firm, poziom bezrobocia może budzić niepokój. Powiatowy Urząd Pracy zapewnia rozmaite formy wsparcia dla osób, które są zarejestrowane jako niepracujące. Jedną z nich są np. kursy podnoszące kwalifikacje. Z owej pomocy skorzystało W 2013 roku prawie 800 osób. Jednak to tylko jedna z ofert pomocy z Urzędu Pracy.

Poza kursami, powszechnie znaną i stosowaną formą na zdobycie praktyki, szczególnie wśród ludzi młodych, z brakiem doświadczenia w zawodzie są staże. Jest to metoda, która opiera się na nabywaniu umiejętności praktycznych, jednak bez nawiązywania stosunku pracy z pracodawcą. W okresie podejmowania stażu urząd wypłaca stażyście stypendium w kwocie około 120 % zasiłku dla bezrobotnych.

Urząd Pracy zapewnia także środki finansowe na rozpoczęcie działalności. Wychodząc z założenia, że chociaż część tych osób zachowa się przez ustalony termin na rynku – są szanse, że będą się rozbudowywać a co za tym idzie werbować kolejnych pracowników. Udzielając dotacji, Urząd Pracy w pewien sposób dostarcza powiatowi nowych pracodawców, którzy tworzą nowe miejsca pracy dla innych. Jakie zawody poszukiwane są na terenie Wejherowa? Należy spojrzeć na tablicę ogłoszeń lub też zobaczyć oferty pracy w sieci. Najprościej będzie wpisać w wyszukiwarce frazę: oferty pracy Wejherowo – a ukażą się nam odpowiednie oferty.Autor timberworks.pl

Lada dzień nastanie rozpoczęcie sezonu, a wraz z nim zjawią się prace sezonowe. To dobre rozwiązanie, przeważnie dla tych osób, które nie mają stałego zatrudnienia. Pozytywem prac sezonowych jest to, że pracodawcom nie tyle zależy na świadectwach ukończonych szkół, co na zaangażowaniu i potrzeby rozwoju własnych doświadczeń, przez co obowiązki mogą wykonywać młode, jak również te z latami praktyk osoby.

Chcesz dowiedzieć się więcej na opisywany temat? To bardzo dobrze, gdyż pod linkiem transport mebli wrocław odnajdziesz ciekawe informacje, które Cię zaabsorbują.

Pretending to work

Autor: Juhan Sonin
Źródło: http://www.flickr.com

Z powodu swego wyjątkowego położenia, bliskiej odległości od morza Wejherowo może czerpać korzyści z usług turystycznych, a to z reguły ma związek z dodatkowymi miejscami pracy. Osoby z Wejherowa podejmując podjęcie pracy w nadmorskich miejscowościach nie są także zobowiązane do przeprowadzki z miejsca zamieszkania, co można określić jako korzystną sytuację.
Dowiedz się więcej