Gładka cera

odpowiednie wyposażenie salonu kosmetycznego

Żadne spa, ani też gabinet kosmetyczny nie może funkcjonować bez należytego wyposażenia. Manicure i pedicure to jeden z ważniejszych i najbardziej popularnych zabiegów wykonywanych w gabinetach kosmetycznych

.
Pedicure jest prostym zabiegiem, niezbyt czasochłonnym, do jego przeprowadzenia wystarczy parę akcesoriów. Wśród pilników, żyletek, czy tarek zasadniczą rolę gra frezarka kosmetyczna (odwiedź ten link). Frezarka bezboleśnie i bez ryzyka usuwa mocno zrogowaciały naskórek, masę żelową i akrylową, a także subtelnie wypoleruje płytkę na paznokciu. Można nią sterować za pomocą bazy a również pedałem nożnym który wchodzi w zawartość tej maszyny. Nadzwyczaj komfortowe są frezarki z pochłaniaczem. Cały pył, jaki jest wytwarzany w czasie pracy wciągany jest do pochłaniacza. Pochłaniacz nie jest wykorzystywany tylko ze względów estetycznych, lecz również higienicznych, również zdrowotnych. Wybierając frezarkę poświęconą do zabiegów pedicure, należałoby wybrać tę która posiada absorbent.
frezarka kosmetyczna

Autor: Your Mildura
Źródło: http://www.flickr.com

Fotele pedicure – (nasza oferta) powodują, że wizyta w salonie kosmetycznym, bądź salonie urody jest niezwykle komfortowa, a kosmetyczce upraszcza wykonywanie wszelkich zabiegów. Pielęgnacja twarzy i ciała to ogromnie ważna część troski o urodę (cosmed24). Dzięki komfortowemu fotelowi jakikolwiek zabieg (usunięcie ósemki) stanie się chwilą radości

. Podnóżek ma regulowaną wysokość i kąt podparcia, dzięki czemu może być potrzebny podczas realizowania wszelakich zabiegów, a w szczególności w trakcie przeprowadzania zabiegu pedicure.
Brodzik służy do namaczania nóg przed zabiegiem pedicure. Jest bardzo wygodny dla klientki i dla pedicurzystki, ma płynną korygowaną wysokość misy.