Gładka cera

Na czym polega różnica pomiędzy laserem i IPL

Metoda IPL polega na zniszczeniu cebulki włosowej za pomocą wiązki światła emitowanej przez głowicę odpowiedniego urządzenia. Światło słoneczne jest w rzeczywistości promieniowaniem elektromagnetycznym. Podobne promieniowanie, tylko o trochę innej długości fali prześwietla połamane nogi, podgrzewa dania oraz umożliwia słuchanie radiowych przebojów.

Przyrząd do epilacja emituje taką wiązkę światła, jaka oddziałuje wyłącznie na barwnik znajdujący się we włoskach, i grzeje go do tego stopnia, że cała cebulka ulega zniszczeniu nie niszcząc otaczającej ją skóry. Zjawisko takie zwie się wybiórczą fototermolizą, ponieważ przyrząd „wie” co dokładnie powinno zniszczyć.

Jeżeli po przeczytaniu tego tekstu sądzisz, że warto jest bardziej poznać ten temat, to dodatkowo zerknij tu.

Dzięki takiemu rozwiązaniu epilacja sposobem IPL jest całkowicie bezpieczna.

Zimą pamiętaj o depilacji

Autor: 123rf
Źródło: 123rf

Różnica między sposobem laserowym a IPL dotyczy sposobu oraz czasu wykonywania zabiegu. Depilacja laserowa, z tej przyczyny, iż do każdego włoska musimy „strzelać” oddzielnie, absorbuje bardzo dużo czasu. Pozbywając się owłosienia przy pomocy metody IPL naświetlamy o wiele większe powierzchnie skóry, dzięki czemu zdecydowanie skraca się czas przeprowadzania zabiegu. Po serii zabiegów laserowych skóra nierzadko wymaga pielęgnacji jak po poparzeniu. IPL oddziałuje całą wiązką światła, co o wiele ogranicza, a najczęściej całkowicie wyklucza ból. Z powodu mniej inwazyjnego oddziaływania IPL pozwala także zredukować podrażnienia po zabiegu. Właśnie z tej przyczyny sposób ten doskonale sprawdzi się u kobiet ze skłonnością do pękających naczynek, podrażnień a także wrastania włosów.Autor

Ostatecznym dowodem dla tych, którzy nie są dotąd przekonani o wyższości epilacji sposobem IPL nad depilacją laserem będą kwestie ekonomiczne. Seria zabiegów realizowanych przy pomocy IPL może być nawet kilkakrotnie razy tańsza niż podobna seria w salonach pracujących sposobem laserowym. Jak dotychczas jednak w większości salonów można zdecydować się na wszelką z opisanych metod. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę: fotodepilacja Warszawa – jeżeli interesuje nas usuwanie owłosienia tą nową metodą, ewentualnie depilacja laserowa Warszawa czy epilacja laserowa Warszawa – jeśli jesteśmy przywiązane do tej klasycznej już metody, a na pewno otrzymamy całe mnóstwo informacji o salonach znajdujących się w naszej miejscowości.