Gładka cera

Na czym polega depilacja laserem?

Depilacja laserem to jeden z najpopularniejszych zabiegów medycyny estetycznej.
Jeżeli jest poprzedzona konsultacją z lekarzem oraz wykonana przez wykwalifikowanego a także kompetentnego specjalistę jest efektywną a także bezpieczną dla zdrowia strategią, z której coraz to częściej korzystają nie wyłącznie kobiety, lecz także mężczyźni.

odzież

Źródło: lokikoki.pl
Od pozostałych sposobów umożliwiających wyeliminować zbędne owłosienie laserową depilację odróżnia to, iż jej rezultaty są trwałe. Jest to realne, bowiem w czasie zabiegu wyzyskuje się zjawisko tak zwanej fototermolizy selektywnej. Jak wygląda depilacja laserowa Wrocław? Kosmetyczka przystawia głowicę lasera do poprzednio przygotowanej skóry. Wysyłana poprzez laser (zobacz: laser na naczynka) wiązka silnego światła zostaje pochłaniana przez melaninę, zatem barwnik mieszczący się w cebulkach włosków. Impuls laserowy zostaje zamieniany w energię termiczną, co powoduje unicestwienie struktur odpowiedzialnych za przyrost włosków, dzięki czemu nie odrosną.
Opakowanie chusteczek potrzebne w czasie alergii

Autor: Mike Linksvayer
Źródło: http://www.flickr.com
Taki zabieg powodować może jakiś dyskomfort i wrażenie swędzenia czy też pieczenia. Odczuwanie tychże dolegliwości jest jednakże niesłychanie indywidualne oraz zależy od naszej wytrzymałości na ból (bardziej czułym osobom poleca się użycie maści przeciwbólowej). Po wykonaniu depilacji laserowej skóra będzie podrażniona, pojawia się również obrzęk okołomieszkowy. Zazwyczaj znikają one już po paru godzinach, choć w przypadku bardzo wrażliwej skóry mogą utrzymywać się przez parę dni.

Czas wykonywania zabiegu uzależniony jest od tego, jak wielką nawierzchnię skóry depilujemy i może wynosić od 30 minut do nawet dwóch godzin.

Przyciągnął Cię taki tekst? To super, jednak kliknij ten link, gdyż oprócz tego przygotowaliśmy też inny tego typu artykuł, który warto zobaczyć również (http://fmk.pl/).

Stąd wybierając gabinet należy zwrócić uwagę na to, jakiego oprzyrządowania w nim się używa.